Żużel. Maciej Janowski sponsorem Ministerstwa Edukacji...

  Żużel. Maciej Janowski sponsorem Ministerstwa Edukacji Narodowej i swojej SP nr 22

  Wojciech Koerber

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław, pardon - oficjalnie dopiero od grudnia, a więc żużlowiec Maciej Janowski ufundował swojej byłej szkole sprzęt sportowy wart około 4 tysięcy złotych.
  Żużel. Maciej Janowski sponsorem Ministerstwa Edukacji Narodowej i swojej SP nr 22

  ©Jarosław Jakubczak

  Odwiedziliśmy w środę wrocławską Szkołę Podstawową nr 22 w Praczach Odrzańskich (ul. Stabłowicka), gdzie pojawił się jej absolwent, Maciej Janowski. Tam się wychował, stamtąd pochodzi, podobnie zresztą jak Tomasz Skrzypek, trener WTS-u od przygotowania motorycznego.

  - Maciek już wcześniej zakupił dla szkoły dużo sprzętu sportowego, m.in. piłki, materace czy rakietki do tenisa stołowego, wszystko to warte około 4 tysięcy złotych - mówi nam dyr. Jarosław Wojna. - To wciąż skromny, normalny chłopak, żadna palma mu nie odbiła. Zresztą inne dzieci też tutaj wracają, co może świadczyć, że nasza szkoła uczy dobrych postaw - dodaje.

  Te wzorce od przeszło 20 lat przekazuje dzieciom m.in.
  nauczyciel wf-u Wiesław Witkowski. To były wioślarz AZS-u Politechnika Wrocławska, kości niezwykle grubej (musiała być waga ciężka, jak nic), za to o gołębim sercu, skromny, oddany pracy człowiek. I tych spotkań z Maćkiem Janowskim pamięta już sporo.

  Żużlowiec pojawił się w szkole i z mechanikiem, i z motocyklem, o którym opowiedział. Każdy mógł założyć kask i każdy mógł usiąść na maszynie wartej w sumie 50 tysięcy zł. Każdy mógł również dotknąć kevlaru i potrzymać złoty medal IMŚJ (2011). Przywitany został niekończącym się śpiewem, jeśli dobrze wychwyciliśmy, brzmiało to tak: "Maciej Janowski, mistrz świata i Polski". Ucichło dopiero po przekonującym nauczycielskim gwizdku.

  A bardzo się Pan cieszy jak wygrywa? - to jedno z pytań od maluchów. - Tak bardzo jakbym dostał piątkę z matematyki - rezolutnie, pedagogicznie zarazem, odpowiada bohater.

  A kiedy będzie Pan jeździł we Wrocławiu? - to inne pytanie. Też z sali. Bohater lekko się frasuje, uśmiecha, spogląda w naszą stronę i stawia na następującą wersję: - Ja już wiem gdzie będę jeździł w nowym sezonie, ale ogłoszone to zostanie 1 grudnia, bo wiąże mnie jeszcze pewna umowa sponsorska. Musimy chwilkę poczekać.

  My możemy jednak zapewnić wszystkie dzieciaki, że ich król Maciuś wraca do domu. Jako zdobywca Drużynowego Pucharu Świata. Dodać trzeba, że wzorcowo się ta kariera układa. Zwróćcie uwagę, że 22-letni dziś Janowski niemal bezboleśnie i bez większych kontuzji przeszedł przez niebezpieczny okres juniorski i przez pierwszy sezon ścigania się w gronie seniorów. Naciągnięcie więzadeł i pęknięty obojczyk to były najgroźniejsze urazy, dla żużlowca niemal niezauważalne. Świadczy to o szczęściu, lecz nade wszystko o umiejętnościach i ogólnej sprawności, smykałce. Bo temu szczęściu trzeba umieć pomagać.

  Absolwentem SP nr 22 z ul. Stabłowickiej jest również wrocławski pięściarz zawodowy Kamil Łaszczyk, przyjaźniący się z Janowskim. Zapewne obaj będą tam jeszcze gośćmi wielokrotnie.

  Niebawem zdjęcia ze spotkania.

  Czytaj także

   Komentarze (20)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie i Panowie

   priorytety (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Najważniejszą kwestią wrocławskiego żużla na najbliższe 4 lata jest przebudowa Stadionu Olimpijskiego i to jak ona będzie wyglądać. Proponuję dyskusję na ten temat, bo to ważniejsze niż to czy...rozwiń całość

   Najważniejszą kwestią wrocławskiego żużla na najbliższe 4 lata jest przebudowa Stadionu Olimpijskiego i to jak ona będzie wyglądać. Proponuję dyskusję na ten temat, bo to ważniejsze niż to czy będzie u nas smigał Pawlic czy Gavlicz. Wiem ze Koerbery czają bazę i to najważniejsze. Tylko niech im się chce!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sparta

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Dobra dobra, Janowski w Sparcie od grudnia, a gdzie ten jeszcze ponoć jeden zawodnik o którym miało już być wiadomo w ubiegłym tygodniu czy nawet dwa tygodnie temu, Lindgren? Pavlic? nie ma już...rozwiń całość

   Dobra dobra, Janowski w Sparcie od grudnia, a gdzie ten jeszcze ponoć jeden zawodnik o którym miało już być wiadomo w ubiegłym tygodniu czy nawet dwa tygodnie temu, Lindgren? Pavlic? nie ma już nikogo sensownego do wzięcia na Rynku.czy jedziemy składem:
   1.Woffinden
   2.Suchecki
   3.Jedrzejak
   4.Batchelor
   5.Janowski
   6.Malitowski/Trzensiok
   7.Dolny/Trzensiok

   ????zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sparta 2014

   Do ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Skład już jest znany:
   1.Woffinden
   2.Pavlic (Suchecki w rezerwie)
   3.Jedrzejak
   4.Batchelor
   5.Janowski
   6.Malitowski/Trzensiok
   7.Dolny/Trzensiok

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   A gdzie to nasze ostatnie brakujące ogniwo? Coś cicho się zrobiło!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Minitor we Wrocławiu

   W granicach miasta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Ja wolę żeby pieniądze z ostatniego ogniwa poszły na szkolenie, albo minitor.Taki skład jaki mamy jest ok, bo jest nasz. I starczy. Nowy dolarowy muszkieter to zbędnik.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo Maciek!

   Kibic! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Czekamy na oficjalną prezentację!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo

   Rafał (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Brawa dla Macieja Jankowskiego!!!! Takie zachowanie wśród polskich sportowców to raczej rzadkość

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lucjan Korszek i Jan Chudzikowski o finale DMŚ we Wrocławiu - 1961 rok

   Kawał historii Wrocławia w Radiu Wrocław (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   http://www.prw.pl/articles/view/31736/reflektory-na-wage-zlota-reportaz

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kafelek na basenie juz czeka...

   Maciek OK! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   I gdzie ten co opluwa Maćka? Skocz sobie na główkę do basenu na Wejherowskiej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Remont Stadionu Olimpijskiego

   jaki on będzie??????????? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

   "Jak wiadomo samorząrząd obiecał przeznaczyć 70 milionów zł na remont Skansenu w związku z Igrzyskami Sportów NieOlimpijskich - World Games 2017. Podobno trwają już prace nad tym jak ma wyglądać...rozwiń całość

   "Jak wiadomo samorząrząd obiecał przeznaczyć 70 milionów zł na remont Skansenu w związku z Igrzyskami Sportów NieOlimpijskich - World Games 2017. Podobno trwają już prace nad tym jak ma wyglądać Stadion po remoncie. Czy nie jest to czas by dopytac się czy ów remont nie bedzie tylko zwykłą renowacją? Nic juz raczej nie zagrozi temu że wreszcie to ruszy do przodu, ale czy nie jest to czas by pójść na całość i zrobić remont stadionu pod żużel? Np. znajdując dodatkowego prywatnego sponsora? Może rząd? Drugiej takiej szansy nie będzie przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Dlatego należy wytrzepać z sakiewki każdy mozliwy do uzyskania grosza i władować w Stadion. To historyczny moment dla żużla we Wrocławiu. Wbrew temu co mówią malkontenci, że Igrzyska WG nic nie znaczą, to jednak jeśli żużel się na nie dostanie w 2017 roku, bedzie to oznaczać dla niego ciągłą obecność we wrocławskich mediach. Przez najbliższe 3 lata o żużlu w kontekście WG, będzie mówić i pisać każdy wrocławski dziennikarz. Wreszcie przestaniemy być zdani na łaskę Czekańskiego i Koerbera. To darmowa reklama na najbliższe 3 lata. To nie do przecenienia. Wracając do tego jak ma wyglądać żużel w mieście Wrocław po 2017 roku, to obawiam się, że zwykła renowacja nie połączona ze zmianą kąta trybun, bądź ich podniesieniem i dopieszczeniem toru, znów nie zadowoli wrocławskich kibiców. Na moje oko bedzie to wyglądać tak, że stadion będzie remontowany sektor po sektorze, więc odpada efekt nowości dla stałego kibica. Kibice powracający do żużla moze i przyjdą na WG 2017, ale zobaczą, że oprócz tego, że pachnie i jest gdzie zrobić siku, nie zmieniło się nic. Chodzi głównie o widzialność toru i jego atrakcyjność. Jednym słowem atrakcyjność żużla na Olimpijskim - priorytet, który powinien przyświecać tym, którzy są odpowiedzialni za to jak bedzie wyglądał Stadion w 2017 roku. Kibice mają prawo wiedzieć i zdecydować, jeśli będzie trzeba, o wyglądzie tej areny, a nie zostać postawionymi przed faktami dokonanymi. Pokazaliśmy jak pieknie potrafimy walczyć o żużel (ankieta), więc teraz wypadałoby nas traktować jak partnerów, a nie murzynów, którzy zrobili swoje. Nie może być tak, że architekci nie związani z żużlem i go nie znający, coś sobie zaprojektują, a później kibic przez kolejne 30 lat bedzie narzekał jaka to nie atrakcyjna arena żużlowa ten Olimpijski. To po prostu nie przejdzie. Jeśli żużel w 2017 roku nie będzie we Wrocławiu tak atrakcyjny jak w Toruniu czy Częstochowie, to myslę, że mozemy raz na zawsze zapomnieć o powrocie na wrocławskie salony speedway'a, zadowalając się "własnym coraz mniejszym kręgiem". Załatwmy to raz a dobrze, bo tylko to ma sens.
   Jestem w stanie sobie wyobrazić taki czarny scenariusz, że w 2018 roku spotyka się Pan/i Rusko/Kloc z prezydentem Dytkiewiczem, gdzie ten drugi mówi: "Jak to jest proszę Pani? ma Pani wyremontowany Stadion, a ludzi na meczach tyle samo, co wtedy kiedy był Skansenem. Nie widzę sensu finansowania (ulgi za użytkowanie obiektu) sportu dla garstki wrocławian. Muszę pani odmówić wsparcia". Miasto zaczyna bawić się w "myto" za użytkowanie obiektu, WTS rezygnuje, żużel wychodzi z Olimpijskiego, tor zostaje zastąpiony bieżnią. Cieszą się lekkoatleci i futboliści amerykańscy. Także ministerstwo kultury i konserwator zabytków - odnowienie zabytku, czyli ich powinność. Miasto posiada nowy i wolny Stadion pod wynajem bez "uciążliwego" żużla. Wszyscy są zadowoleni dzięki żużlowi, który sam na tym traci najwięcej. A dlaczego? Bo Stadion nie jest Stadionem przystosowanym do żużla i nie jest w stanie zaproponować wrocławskim kibicom atrakcyjnego widowiska. Oby tak nie było, ale do prawdy, jeśli na Olimpijskim będą dalej miały miejsce słabo widoczne gęsiowe pojazdówki, to jest spore prawdopodobieństwo, że tak właśnie będzie. Wrocławianie chcą wreszcie żużla, a nie tego co jest obecnie, tyle, że w komfortowych warunkach sanitarno-bodowlanych bez uwzględnienia widowiska żużlowego w sej istocie.
   Dzięki za głosy w ankiecie dla wszystkich.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ale

   king (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

   Chodze na zuzel od 15 lat! I poza trybuna, to nie ma na stadionie zadnego problemu z widocznoscia! No moze jest kilka miejsc, gdzie pacholek czy slupek cos zaslania! Wiec o jakim podnoszeniu trybun...rozwiń całość

   Chodze na zuzel od 15 lat! I poza trybuna, to nie ma na stadionie zadnego problemu z widocznoscia! No moze jest kilka miejsc, gdzie pacholek czy slupek cos zaslania! Wiec o jakim podnoszeniu trybun mowisz? Wiesz jakie to koszta??!?? Wg mnie problemem jest geometria toru i to nalezy zmienic!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bzdura

   a ja chodzę 25! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   To usiądź sobie na sektorze 3, 4 czy 5. Kraty, sitki i inne zasieki skutecznie utrudniają widoczność na tor. Górne rzędy przez to właśnie że trybuny są płaskie, mamy stanowczo za daleko odsunięte...rozwiń całość

   To usiądź sobie na sektorze 3, 4 czy 5. Kraty, sitki i inne zasieki skutecznie utrudniają widoczność na tor. Górne rzędy przez to właśnie że trybuny są płaskie, mamy stanowczo za daleko odsunięte od toru. Obejrzyj mecz w Gorzowie, Toruniu, Częstochowie, Gnieźnie, Ostrowie ... tam zawodników masz na wyciągnięcie ręki. Niska siatka albo tylko rurka, pas bezpieczeństwa, banda i tor. Tak można oglądać speedway!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koerber zrób wywiad albo artykuł....

   renowacja czy remont (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Dokładnie. Ten co nie wie jak wygląda zuzel w Toruniu, najpierw powinien iść tam na mecz, a później decydować jaki prezent szykuje wrocławianom na najbliższe kilkadziesiąt lat. To samo z torem....rozwiń całość

   Dokładnie. Ten co nie wie jak wygląda zuzel w Toruniu, najpierw powinien iść tam na mecz, a później decydować jaki prezent szykuje wrocławianom na najbliższe kilkadziesiąt lat. To samo z torem. Wszystko cacy bo niby remont się zaczyna, ale będzie to samo co z przebudową toru. WTS i ci od renowacji lepiej niech się zastanowią 3 razy, bo będą krytykowani za wydanie grubej kasy, tylko po to żeby było gdzie zrobic siku i kupic kiełbaski. Tym nie od zuzla to zwisa, wiec mogą sobie pozwolić na to by nie interesować się tym ze trybuny są daleko toru. Jakby się głebiej zastanowić to sama renowacja z punktu widzenia zuzla to pojscie na łatwizne, tylko po to żeby sanepid i nadzór budowlany nie zamknął stadionu. Od działacza moznaby oczekiwać czego więcej.
   Trybuny na prostych są daleko od toru, ale trzeba pamietac tez ze mamy łuki. Tam to już w ogóle jest tragedia.
   Koerber zrób wywiad z kimś, albo artykuł z seria wypowiedzi ludzi odpowiedzialnych za przebudowę. To jest dobry i nosny temat jak go się poważnie potraktuje. Sprawa nie jest jeszcze zalatwiona a rozmowa na pewno nie zaszkodzi.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Olimpijski to zuzel i pozniej dlugo, dlugo nic!

   Mentalność działacza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Acha. Ten Stadion w polskim okresie to żużel i później długo, długo, dłuuuugo nic. Dopiero na szarym końcu pilka i pozostałe imprezy. Srodowisko żużlowe nie powinno mieć żadnych skrupułów i obaw...rozwiń całość

   Acha. Ten Stadion w polskim okresie to żużel i później długo, długo, dłuuuugo nic. Dopiero na szarym końcu pilka i pozostałe imprezy. Srodowisko żużlowe nie powinno mieć żadnych skrupułów i obaw związanych z tym, że Olimpijski to ma być arena żużlowa. Tam ma być świetny żużel, a wszystko inne jeśli chce się tam wkręcić musi się dostosować. Jeśli pilka chce tam być, ale swietny zuzel wyklucza boisko to trudno. Pilka ma Stadion na Maslicach i tysiące łąk i trawników. Jeśli futboliści amerykancsy chcą tam być, ale swietny zuzel wyklucza boisko dla ich dyscypliny, to trudno. Mają plany na Pilczycach, poza tym mają dziesiątki różego rodzaju skrawków terenu.
   Jeśli ktoś uważa to za megalomaństwo to jego sprawa, ale jeśli "nasi działacze tak nie rozumują" to nie mogą mienić się dobrymi działaczami żużlowymi" dając za wygraną w tak fundamentalnych sprawach. Ich wcześniejsze zasługi nie mają tu nic do rzeczy. Czasy się zmieniają i jak widać nie nadążają za nimi.
   Jeśli ktoś uważa, że zuzel jest za mały by stawiac takie wygórowane rządania nawet nie podnosząc rękawicy, to...historia oceni. Poddac się bez walki? Panie Rusko, to chyba wyzwanie? Co nie?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To juz lepiej te 70 milionów dac na mały stadion zuzlowy w takim ukladzie

   Sparta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Płaskie trybuny i duza pojemność stadionu sprawia ze przy frekwencji 6 tysięcy Stadion robi wrazenie pustego. Trzeba cos z tym zrobić, bo to wstyd byłoby jezdzic w finale i puszczac w swiat takie...rozwiń całość

   Płaskie trybuny i duza pojemność stadionu sprawia ze przy frekwencji 6 tysięcy Stadion robi wrazenie pustego. Trzeba cos z tym zrobić, bo to wstyd byłoby jezdzic w finale i puszczac w swiat takie obrazki. Widocznosc jest dobra owszem, ale jak przyjdzie te 6 tysięcy i usiąda wysoko (już nie licze plotów, które jak mniemam zostaną wyrzucone)). Nie wiem jaką pojemność stadion będzie miał po remoncie, ale przy 20 tysicach kibiców, co najmniej polowa nie widzi całego widowiska. Dodac do tego mało atrakcyjny tor (choć trochę atrakcyjniejszy po 2010 r.) i wychodzi, że duża impreza żuzlowa na WG 2017 nie sprawi, ze na ligę po niej, zaczną chodzic zafascynowani żużlem nowi kibice. Bo tak sobie to wyobrażam. Reklama na Wrocławiu będzie, trzeba zrobić wszystko by na WG przyszlo tyle ludu ile kiedyś na GP (a najlepiej w większosci Wrocławian) i później powinni wracac na mecze ligowe. Ale jak przyjdą i mało co zobaczą, a to co zobaczą będzie nudne, to kto o zdrowych zmysłach liczy na odrodzenie? No chyba ze ktoś planuje ze zuzel już na stałe nie ma przekraczać frekwencji 10 tys. Ale wtedy trzeba go raz na zawsze pogonić od zuzla.
   To juz lepiej te 70 milionów dac na mały stadion zuzlowy w takim układzie. Ale na to nikt nie pojdzie, bo zuzel dla tych z kasą, w tym wszystkim nie jest najważniejszy, dlatego powinien zadbac o siebie sam.
   Rusko mam nadzieje ze kumasz? Będziesz potem załował jak zalujesz ze nie wybudowales stadionu w latach 90.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a propos turnieju na World Games 2017

   remont remontem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ...co sie tyczy samych zawodow zuzlowych podczas World Games 2017, raczej nie powinna to byc jakas okazala impreza, chodzi o remont, zas turniej mysle ze zgromadzi publike podobna do ligowej (na...rozwiń całość

   ...co sie tyczy samych zawodow zuzlowych podczas World Games 2017, raczej nie powinna to byc jakas okazala impreza, chodzi o remont, zas turniej mysle ze zgromadzi publike podobna do ligowej (na trybunach moze byc wiecej przyjezdnych uczestnikow igrzysk niz ludzi, ktorzy przyszli specjalnie na ten turniej), a na torze zobaczymy w akcji Alesa Drymla, Rolanda Benko, Smolinskiego, moze Vaculika, Northa czy Proctora, bo World Games, wiec Australia, a z polskiej strony: Puszakowskich, Kosciuchow i Janowski, bo z Wroclawia jako magnes...ten turniej to bedzie bardziej ciekawostka niz rywalizacja na serio, poza tym jego wyniki nie beda wliczane do klasyfikacji igrzysk, bo zuzel mialby byc jednorazowym sportem na zaproszenie, raczej bedzie chodzilo o to, zeby pokazac laikom co to jest zuzel, mysle wiec, ze nawet Dolny z Malitowskim by sie nadali, impreza swieczki niewarta, wazny zato remont w jej kontekscie...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Wszystko zależy od tego kto i jak się za to wezmie. Ja uważam ze możliwy jest start gwiazd i publika na 20 tysięcy, ale musi się komus chcieć. Skoro Stadion będzie nowy a na turniej przyjdzie z 6,...rozwiń całość

   Wszystko zależy od tego kto i jak się za to wezmie. Ja uważam ze możliwy jest start gwiazd i publika na 20 tysięcy, ale musi się komus chcieć. Skoro Stadion będzie nowy a na turniej przyjdzie z 6, albo co gorsza 3 tys widzów, to trochę siara będzie. mamy cos pokazac swiatu co jest w Polsce popularne, wiec jeśli pokazemy 6 tys ludzi na trybunach, sami wystawimy swiadectwo czym jest zuzel w Polsce.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   korzenie wazne

   do szkoly marsz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   ...Janowskiemu kariera uklada sie jak Hancockowi, tez nie przypominam sobie, kiedy on ostatnio (czyli ladnych parenascie lat wstecz) byl kontuzjowany (w tym roku dzwona zaliczyl, sie poobijal i to...rozwiń całość

   ...Janowskiemu kariera uklada sie jak Hancockowi, tez nie przypominam sobie, kiedy on ostatnio (czyli ladnych parenascie lat wstecz) byl kontuzjowany (w tym roku dzwona zaliczyl, sie poobijal i to chyba byl najgrozniejszy przypadek), wystapil we wszystkich rundach Grand Prix, ktore sie do tej pory odbyly (!!!), dwukrotnie byl mistrzem swiata, cos czuje ze Maciek przyjedzie kiedys do tej szkoly z medalem - zlotym jako indywidualny mistrz swiata, ma spokoj i duzo czasu na jego wywalczenie, acz mysle, ze ta batalia nie zajmie mu niemal calej kariery jak w wypadku Golloba, ktory to za mlodu furiat najpierw musial powalczyc z wiatrakami u boku papy zreszta, a dopiero potem wzial sie za jazde wlasciwa...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Maciek

   miki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   wracaj i dużo punktów i mało upadków w Sparcie!

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Eliminacje Ligi Mistrzów
   Eliminacje Ligi Europy
   1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
   2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
   3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
   4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
   5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
   6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
   7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
   8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Spadek do 1. ligi
   1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
   2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
   3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
   4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
   5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
   6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
   7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
   8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Awans do grupy mistrzowskiej
   Miejsce w grupie spadkowej
   Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
   1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
   2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
   3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
   4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
   5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
   6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
   7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
   8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
   9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
   10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
   11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
   12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
   13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
   14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
   15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
   16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

   Gry On Line - Zagraj Reklama

   Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać