Zamiast palenia - zajęcia na boisku

  Zamiast palenia - zajęcia na boisku

  Paweł Gołębiowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Trenerzy osiedlowi sprawdzili się w Legnicy i Wrocławiu. Teraz przyszła pora na młodych w Wałbrzychu.
  Zamiast szwendać się po ulicach albo ślęczeć przed komputerem, wałbrzyskie dzieci i młodzież mogą spędzać ciekawie czas na boisku pod okiem trenera osiedlowego.

  Na początku kwietnia w mieście ruszył program, nad którym pieczę sprawuje Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zajęcia z koszykówki, siatkówki czy piłki nożnej odbywają się popołudniami na nowym, wielofunkcyjnym boisku przy Gimnazjum nr 6 w dzielnicy Piaskowa Góra. Rozgrywki i ćwiczenia prowadzą trenerzy doświadczeni w pracy z młodzieżą.

  Program działa od dwóch tygodni, a już teraz boisko z trzema rzędami trybun od rana do wieczora tętni życiem.
  - Jest po prostu świetnie. Szkoda tylko, że musimy czekać na zajęcia do 16, bo chcemy grać jeszcze dłużej - cieszy się 16-letni Mateusz Dudka.


  Na pomysł wpadli w OSiR-ze, kiedy kilka miesięcy temu miasto ogłosiło konkurs na program profilaktyki alkoholowej.
  - Wiedzieliśmy, że tacy trenerzy osiedlowi działają z powodzeniem we Wrocławiu. Napisaliśmy program, który zakładał, że będą działać też w Wałbrzychu i wygraliśmy - chwali się Mariusz Gawlik, szef OSiR-u.
  Dzięki temu, program finansowany jest z pieniędzy na profilaktykę alkoholową.

  Ośrodek zatrudnia pięciu trenerów. Dorota Cichy, Mieczysław Stramecki, Arkadiusz Chlebda, Jarosław Kocan i Cezary Pęksyk mają pełne ręce roboty.
  - Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Na boisko codziennie przychodzi prawie 200 osób. Zjeżdżają tu z całego miasta - mówi Cezary Pęksyk.

  We Wrocławiu podobny program działa już od 8 lat. W tym roku od kwietnia do listopada z młodzieżą będzie pracować blisko 50 trenerów. Sportem udało się tu zainteresować kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi. W Legnicy od roku program realizuje 13 trenerów.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama