Rynek maszyn używanych w Europie

  Rynek maszyn używanych w Europie

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rynek maszyn używanych w Europie
  1/7
  przejdź do galerii
  Istnieje wiele firm, które szukają swojego sposobu na biznes, ale tylko niewielu z nich udaje się przerwać i rozwinąć skrzydła. Tak było z firmami powstałymi w okresie świetności, na giełdach całego świata, w latach 1995 - 2001
  Istnieje wiele firm, które szukają swojego sposobu na biznes, ale tylko niewielu z nich udaje się przerwać i rozwinąć skrzydła. Tak było z firmami powstałymi w okresie świetności, na giełdach całego świata, w latach 1995 - 2001. Ten złoty wie związany był z gwałtownym rozwojem branży informatycznej i zachęcał przedsiębiorców do zakładania działalności gospodarczej w Internecie. Strony te jednak dość szybo zamykały swoją działalność, zostali ci, których pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i odpowiadał na potrzeby rynku w swoim kraju i całej Europie. Właśnie taką ideą okazało się stworzenie internetowego rynku, który, by pomógł w obrocie używanymi maszynami przemysłowymi oraz rzucił snop światła na dotychczasowe poczynania w tym temacie.

  Firmą, która poczyniła milowy krok w obrocie maszynami używanymi i wykorzystała internetową bańkę pomyślności, jest założony w 1995 roku w Niemczech, Surplex. Mimo, czyhającego w kolejnych latach ogólnoświatowego kryzysu firma przetrwała, a model jej działalności wzbudził zainteresowanie zarówno wśród inwestorów, jak i odbiorców. Z jej usług korzystają tak znamienite firmy, jak np. ABB, ThyssenKrupp, Bayer, czy Linde. Surplex wiedzie prym na rynku maszyn używanych, w szczytowych latach miał w obrocie ponad 8000 klientów i 12000 maszyn, a z internetowego start-up znacznie rozszerzył swoją działalność dołączając metody stacjonarne. Dociera do krajów całej Europy i świata, co świadczy o ciągłym zapotrzebowaniu na maszyny, które są tańsze niż nowe, a stopień ich sprawności gwarantują profesjonalne ekspertyzy.

  Na europejskim rynku maszyn używanych istnieje stale rosnące zapotrzebowanie na maszyny do obróbki drewna, metalu i materiałów syntetycznych. Asortyment produktów będących w obrocie firmy Surplex składa się z solidnych, skonstruowanych przed laty maszyn, ze stosunkowo nowych maszyn wysokiej jakości oraz z kompleksowego wyposażenia warsztatów i zakładów przemysłowych, całych linii produkcyjnych i instalacji. Odbiorcy nie muszą kupować niepewnego towaru, do każdej maszyny dołączona jest techniczna specyfikacja techniczna, zdjęcia i filmy video, Maszyny wyceniane są wg ich ewaluacji i ceny obowiązującej na rynku, nie ma tutaj mowy o samowolnym, szacunkowym podawaniu cen. Sprzedażach następuje poprzez umowy prywatne, a także aukcje na żywo i on-line. Aukcje są dogodnym rozwiązaniem dla zalegającego w magazynie wyposażenia, a obsługa ze strony firmy wykonuje wszystkie formalności przed aukcjami, w trakcie licytacji i po zakończeniu.
  Sprzedawcy mogą liczyć na demontaż maszyn i ich transport.

  Surplex jest przykładem dogodnego rozwiązania na rynku maszyn używanych w Europie. Jego usługi są korzystne zarówno dla sprzedawców maszyn, jak i dla kupujących. Firma skupuje używane wyposażenie zakładów produkcyjnych, przez, co umożliwia sprzedawcom osiągnięcie wypłacalności w krótkim terminie i stworzenie miejsca na kolejne maszyny. Sprzedaż odbywa się po dokładnym ustaleniu jej szczegółów. Kupujący mogą liczyć na sprawną obsługę procesu kupna, konsultacje ze specjalistami i rzeczowe informacje odnośnie nabywanych maszyn.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama