Wrocław: Kolejarze obchodzili swoje święto na Brochowie...

  Wrocław: Kolejarze obchodzili swoje święto na Brochowie (ZDJĘCIA)

  Gabriela Żelazna, list Czytelniczki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Kolejarze obchodzili swoje święto na Brochowie (ZDJĘCIA)
  1/7
  przejdź do galerii

  ©fot. archiwum prywatne

  Jeszcze kilka dni zostało do Święta Kolejarzy (25.XI), ale już w piątek na zaproszenie Dyrektora Dolnośląskiego Zakładu Spółki PKP Cargo SA Adama Banaszaka pracownicy kolei, mieszkańcy Wrocławia i inni zaproszeni goście spotkali się w Brochowie podczas kolejarskich uroczystości.
  Jak co roku kolejarskie święto rozpoczyna się przed budynkiem stacji kolejowej Wrocław - Brochów, pod pomnikiem św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy. Tu we wspólnej modlitwie z księdzem z brochowskiej parafii , kolejarze dziękowali swojej patronce za opiekę. Modlono sie nie tylko za kolejarzy i ich rodziny ale także za korzystających z kolejowego transportu.

  Brochów to osiedle z kolejarskimi tradycjami, stad też nieopodal stacji kolejowej znajduje się pomnik, którym mieszkańcy upamiętniają poległych kolejarzy. Tam też, z pod stacji kolejowej udali się biorący udział w tej kolejarskiej uroczystości. W hołdzie poległym, w asyście pocztów sztandarowych kwiaty złożył m. in. Adam Banaszak -dyrektor dolnośląskiego zakładu PKP Cargo SA.

  Ostatnim etapem dzisiejszych uroczystości, było złożenie kwiatów pod pomnikiem patronki kolejarzy znajdującym się przed budynkiem dyrekcji PKP Cargo SA przy ul. Pułaskiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama