Wrocław po latach realizmu znów jest w dziale mitologia

  Wrocław po latach realizmu znów jest w dziale mitologia

  Arkadiusz Franas

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Orekonstrukcji rządu to ja chciałbym napisać mniej więcej tyle, że się odbyła. Niektórzy ją nawet zauważyli, bardzo większa większość nie wiąże z tym żadnej nadziei. I ja trochę to rozumiem, bo przecież premier sam powiedział, że ministrowie, których zdymisjonował, to byli bardzo dobrzy fachowcy. Czyli ci, co zostali, to jeszcze muszą zapracować na swoją opinię i wtedy ich się wymieni. Logika dość specyficzna, ale ta dziedzina nauki przestaje być modna, a już w polityce raczej nie była dominującą.
  Wrocław po latach realizmu znów jest w dziale mitologia
  Donald Tusk przy rekonstrukcji wspomniał, że od początku jego rządów z nim jest jeszcze tylko troje 6-latków: nowa wicepremier Elżbieta Bieńkowska, nasz minister od kultury Bogdan Zdrojewski i szef MSZ Radosław Sikorski. Ostatnio okazało się, że już od czasów Jerzego Buzka, czyli od lat. 90., przy rządzie w kancelarii pracuje pani o pseudonimie Długowłosa Paulina. Jak doniosły niektóre media, pani ta po godzinach była luksusową prostytutką. Za noc miała żądać 1200 złotych. Była, nie była, ale pojawia się inna kwestia. Otóż, niektórzy jeszcze pamiętają czasy sprzed roku 1990 poprzedniego wieku. Wtedy rzecznik rządu, mocno znienawidzony Jerzy Urban, ogłosił jako odpowiedź na sankcje gospodarcze nałożone przez Ronalda Reagana na Polskę w 1981 roku: rząd się sam wyżywi!
  A teraz pracownicy rządowi muszą tyrać po godzinach... "Oj niedobrze, koledzy, niedobrze!" - że zacytuję ulubione moje słuchowisko Andrzeja Waligórskiego "Rycerze". I przepraszam, za per "koledzy", ale przecież nie będę zmieniał mistrza Andrzeja.

  A we Wrocławiu dobrze. To znaczy, uważam, że żyjemy w mieście, w którym przez ostatnie lata dużo się poprawiło. I każdego, kto twierdzi inaczej, jestem w stanie wyzwać na pojedynek. Może już nie na pistolety, ale słowny jak najbardziej. Ale też dlatego nie lubię, jak mi próbuje się zalukrować oczy. Bo co innego mieć poczucie dobrego smaku, a co innego przesłodzić, bo wtedy człowiek ma różne odruchy. Niekoniecznie estetycznie miłe. W tym tygodniu przeczytaliśmy w jednej z gazet (nieważne której, bo chodzi o zasadę, a nie konkretny przykład) raport o naszym mieście. To znaczy o jakimś Wrocławiu, na pewno nie o naszym mieście. On chyba nawet nie był opłacony, ale tu przyznaję się z ręką na sercu, wiedzy nie mam. I już się boję, jak ktoś z przyjezdnych poprosi mnie, bym pokazał te wszystkie centra Wrocławia, bo tam wymieniono kilka.

  Ja wiem o jednym - Rynek i okolice. Tam dowiedziałem się, że wrocławianie także masowo spędzają czas w innym centrum, w okolicach zoo i Hali Ludowej. Każdy normalny wrocławian spyta: a po co tam chodzić? Do zoo, jakże ciekawie prowadzonego przez pana prezesa Radosława Ratajszczaka, zawozi się tylko małoletnich gości. Do Hali? Raz na rok albo i rzadziej na koncert czy mecz. I tyle. Poza tym tam nudno, trudno dojechać i ciężko zaparkować. A straż miejska mało marketingowo zakłada blokady lub odwozi auta do miejsca droższego odpoczynku. Ale fakt, że we wrocławskim magistracie pokutuje przekonanie, że to takie alternatywne miejsce dla Rynku. Więc już wiem, co to za źródło "przecieku".

  Tak samo jak coraz mniej rozumiem co rusz pojawiające się sondaże, sami zresztą je czasami publikujemy, z serii jak oceniasz rządy Rafała Dutkiewicza. A jak wrocławianie mają oceniać? Trzeba mieć jakiś wybór, wskazać inną opcję. W tym mieście nie ma. Nikt nie chce innej przedstawić. Platforma Obywatelska to już prawie się szykowała do wyborów, ale zmieniła zamiary. I gdy jeszcze niedawno wydawało się, że część rajców klubu PO w radzie miasta, z szefową klubu na czele, prawie wisiała u szyi prezydenta chcąc mu przegryźć tętnicę ze złości, to teraz się okazało , że to były oznaki namiętnego wyrazu miłości... Tak samo jak niedawno całowali w pierścień Grzegorza Schetynę, a teraz opowiadają, że zawsze byli w stronnictwie Protasiewicza. Pewnie wtedy gdy nasz eurodeputowany był w stronnictwie Grzegorza Schetyny... No cóż, w polityce tak się zdarza. Ważny pierś-cień, a nie ten, kto go nosi.

  Wracając do tych sondaży oceniających Rafała Dutkiewicza to dokładnie tak samo jak spytać Inuitę (dawniej Eskimos, ale podobno i to obraźliwe) z kanadyjskiej Arktyki, czy podoba mu się śnieg. A co ma mu się nie podobać, jak musi z nim żyć prawie cały rok. Rafała Dutkiewicz można wybrać na kolejną kadencję lub nie, tylko na razie inni walczą o próg 10 proc. A w sondażach jak wypada? To zależy kto go robi. Bo wyobrażam sobie sondaż z wynikami, że Inuici nie lubią śniegu. Ale kto w niego uwierzy?

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie redaktorze

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   To nowe zdjęcie to nie jest dobry pomysł.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   heh wizyta u endokrynologa zalecana...

   LOL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ...i oczywiście mniej produktów fernentacji i destylacji ..:D

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przeprowadziłem sondaż wsód znajomych.

   Dudkiewicz dostał 133 % poparcia!! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Panie redaktorze jeżeli ta informacja jest dla "Gazety" proszę napisać, że ma poparcie 200, 300 a nawet 500 procent!!!!! (kłania się Tey)....

   Zdjęcie autora komentarza
   h************************

   Shan Mcgane

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Jak kogoś interesuje technologia i np. namierzanie telefonów, ta strona b***************** to oferuje, pokazuje na mapie dokładnie gdzie znajduje się jakaś osoba (może to potrwać kilka minut...rozwiń całość

   Jak kogoś interesuje technologia i np. namierzanie telefonów, ta strona b***************** to oferuje, pokazuje na mapie dokładnie gdzie znajduje się jakaś osoba (może to potrwać kilka minut zależy ile osób naraz namierza) Wada jest taka ze mozesz namierzyc 1 numer na 24h.......MMzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hm

   bae (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   "Każdy normalny wrocławian spyta: a po co tam chodzić?"
   chyba nie jestem normalny...

   "Do zoo zawozi się tylko małoletnich gości."
   sure thing ...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No widać nie jesteś

   normalny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   bo faktycznie pod Halą Ludową nie ma nic przyciągającego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Śmiać mi się chcę

   caks (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   Drogi Redaktorze, tam za Halą Stulecia jest jeszcze taki duży obszar zwany "Pergolą", z restauracjami, fontanną multimedialną, dalej jest jest jeszcze Ogród Japoński i Park Szczytnicki, to właśnie...rozwiń całość

   Drogi Redaktorze, tam za Halą Stulecia jest jeszcze taki duży obszar zwany "Pergolą", z restauracjami, fontanną multimedialną, dalej jest jest jeszcze Ogród Japoński i Park Szczytnicki, to właśnie tam Ci "normalni" wrocławianie spędzają ten czas. Obok są też okazjonalne kiermasze, giełdy staroci, mniejsze lub większe wystawy. Nigdy nie miałem problemu z zaparkowaniem na ulicy Wystawowej.

   "Każdy normalny wrocławian spyta: a po co tam chodzić?"
   chyba nie jestem normalny...

   "Do zoo zawozi się tylko małoletnich gości."
   sure thing ....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wyborcy Wąchocka w 75% chcą na kolejną kadencję Naszą Osobę

   sołtys Wąchocka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Kochają Naszą Osobę.
   Sondaż zamówiony przez Nasza Osobę oczywiście.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Inuici

   tantus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16

   Czy to znaczy, że jesteśmy skazania na Dutkiewicza jak Inuici na śnieg? Jeśli tak, to kiepsko widzę przyszłość mojego miasta...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama