Będą blokować drogę wojewódzką z Ząbkowic Śląskich do Ziębic

  Będą blokować drogę wojewódzką z Ząbkowic Śląskich do Ziębic

  PIEL

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jutro między godz. 9 a 15 mieszkańcy ul. Kamienieckiej i Kłodzkiej w Ząbkowicach Śląskich zapowiadają blokadę drogi wojewódzkiej do Ziębic.
  Jeśli policja wyznaczy objazdy, to je także zablokują. Mają dość uciążliwego ruchu ciężarówek pod oknami. Jest ich coraz więcej, a szosa jest w coraz bardziej opłakanym stanie.
  - Dolnośląska Służba Dróg i Kolei bagatelizuje problem - mówi Grażyna Sobór. - Przed świętami nie doszliśmy do porozumienia. Dlatego będziemy gęsiego przechodzić po pasach między 9 a 15.

  Pierwszą blokadę mieszkańcy zorganizowali w październiku ubiegłego roku. Domagali się nowego asfaltu, by wstrząsy wywoływane przez TIR-y były mniej odczuwalne oraz respektowania ograniczenia prędkości do 40 km/h. Zamiast tego drogowcy załatali tylko największe dziury. Nie ma też fotoradaru.

  DSDiK tłumaczy, że nie ma pieniędzy na nowy asfalt na całej ul. Kamienieckiej, dlatego ograniczyli się tylko do remontów cząstkowych. Problem ma rozwiązać tzw. mała obwodnica Ząbkowic, która ma być gotowa w 2011 roku. Mieszkańcy nie chcą jednak czekać aż tak długo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama