Wrocław: Cztery osoby zatruły się czadem i trafiły do...

  Wrocław: Cztery osoby zatruły się czadem i trafiły do szpitala

  MH

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W mieszkaniu przy ul. Grabiszyńskiej 82 lokatorzy zadzwonili po pogotowie ratunkowe, ponieważ bardzo źle się czuli. Ratownicy medyczni stwierdzili zatrucie czadem.
  Cztery osoby zostały zebrane do szpitala. Były jednak przytomne, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejsce została wezwana straż pożarna, która dokonała pomiaru. Okazało się, że w mieszkaniu strażacy wykryli znacznie przekroczone normy stężenia tlenku węgla w powietrzu. Prawdopodobną przyczyną była awaria piecyka gazowego.

  Tlenek węgla, popularnie zwany czadem, jest bardzo niebezpieczny, gdyż jest bezwonny i bezbarwny. Objawami zatrucia mogą być m. in. senność, zawroty głowy, duszności, problemy z widzeniem i słuchem, nudności oraz utrata przytomności. Przy pomocy osobom zatrutym zawsze trzeba pamiętać o własnym bezpieczeństwie. Najpierw postarajmy się wezwać pomoc. Potem, w zależności od sytuacji spróbujmy otworzyć okno, przewietrzyć pomieszczenie, a jeżeli jest to możliwe, wynieść zatrutą osobę na świeże powietrze.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama