Radarem w dwa kółka

  Radarem w dwa kółka

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławska policja wypowiada wojnę szaleńcom na motocyklach.
  Trzech motocyklistów zginęło w pierwszych trzech tygodniach wiosny na dolnośląskich drogach. Czwarta ofiara to pieszy, potrącony przez pędzący motocykl na ulicy Legnickiej we Wrocławiu. Rok temu statystyki były równie przerażające - wypadki motocyklowe pochłonęły w regionie 24 ofiary. W większości przypadków sprawcami byli sami motocykliści.

  Policja ma tego dość. Zapowiada wojnę z szaleńcami na dwóch kółkach.
  - Ostro się za to bierzemy. Będziemy teraz znacznie częściej w miejscach, gdzie motocykliści nagminnie łamią przepisy - zapowiada Mariusz Mikłos, naczelnik wydziału ruchu drogowego dolnośląskiej drogówki.

  Wzmożonych patroli szalejący na jednośladach mogą spodziewać się też na wszystkich drogach wylotowych z Wrocławia i dłuższych prostych.

  Choćby na ulicy Legnickiej, na której wielu motocyklistów urządza sobie tor wyścigowy.
  - Przez nich nie da się spać, a o wypuszczeniu dziecka, by przeszło przez ulicę, nawet nie ma mowy. Jeżdżą jak szaleńcy. Tak szybko, że ledwo ich widać. W nocy przejście przez pasy można przypłacić śmiercią - denerwuje się Mieczysław Starybrat z Gądowa.

  Motocykliści jeżdżą po Legnickiej na jednym kole, ścigają się od świateł do świateł, niebezpiecznie wyprzedzają i popisują się przed kolegami. Szaleńcy na sportowych motorach podobne zabawy urządzają też sobie przy ul. na Ostatnim Groszu i ul. Koziej. W tych okolicach pojawić się mają policyjne patrole motocyklowe. Po Wrocławiu będzie jeździć ich kilka.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama