Biznesmen opłacił noclegi stronników Protasiewicza, czy to...

  Biznesmen opłacił noclegi stronników Protasiewicza, czy to tylko burza w szklance PO?

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Biznesmen wpłacił pieniądze za noclegi stronników Jacka Protasiewicza w noc poprzedzającą słynny już zjazd regionalny dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej - ujawnił w sobotę "Newsweek". W Platformie tłumaczą, że owszem wpłacił, ale nie były to jego pieniądze. Po prostu grupa działaczy poprosiła go, by pomógł im wynająć hotel. Pieniądze w gotówce - 24 tys. zł - przekazało dwóch działaczy PO. W formie pożyczki. Bo procedura uruchamiania partyjnych pieniędzy jest skomplikowana.
  Regionalny zjazd PO zorganizowano w Karpaczu 26 października. Fotel szefa regionu zdobył Jacek Protasiewicz

  Regionalny zjazd PO zorganizowano w Karpaczu 26 października. Fotel szefa regionu zdobył Jacek Protasiewicz ©Tomasz Hołod

  Regionalny zjazd PO zorganizowano w Karpaczu 26 października. O fotel szefa regionu - przypomnijmy - bardzo ostro rywalizowali Jacek Protasiewicz i Grzegorz Schetyna. Jak mówią dziś w Platformie w gronie działaczy popierających Protasiewicza powstał pomysł by do Karpacza przyjechać dzień wcześniej z jak największą liczbą delegatów. - Żeby mieć pewność, że nikt się nie spóźni, nie zatrzyma go po drodze jakieś nieprzewidziane zdarzenie - tłumaczy nam Jacek Protasiewicz. Liczba działaczy, którzy deklarowali przyjazd do samego końca nie była znana. Ostatecznie przyjechało ponad sto osób.

  Pieniądze za pobyt - gotówką w dwóch transzach - wpłacił wrocławski przedsiębiorca i sympatyk Platformy Marek Heinke - ujawnia w swoim artykule Newsweek.
  Sugerując przy tym, że fakt ten może mieć podtekst polityczny. Bo Heinke prowadzi firmę zajmującą się cateringiem na wrocławskim stadionie. A stadion "de facto pozostaje pod kontrolą prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza". A przecież Protasiewcz w swoim wyborczym programie deklarował zakończenie politycznej wojny z politycznym środowiskiem Dutkiewicza.

  Zobacz: Newsweek: Biznesmen zapłacił za noclegi działaczy Platformy podczas wyborów szefa PO?

  - Bzdury - mówi Jacek Protasiewicz. Jego zdaniem - tak samo wypowiadają się inne osoby z wrocławskiej PO - od początku było jasne, że za nocleg zapłaci sama partia. Sprawdzano nawet wewnętrzne regulaminy, czy byłaby taka możliwość i ustalono, że tak. Ściślej pieniądze miały pochodzić z kół Platformy desygnujących konkretnych delegatów na zjazd. Każde koło ma swoje pieniądze zbierane ze składek działaczy należących do niego. Leżą na subkontach i może je uruchomić tylko skarbnik ogólnopolskiej Platformy.

  Jacek Protasiewicz o aferze taśmowej: Premier Tusk miał do mnie żal

  Skarbnik PO z Wrocławia Karol Przywara tłumaczy, że hotel chciał pieniądze za noclegi z góry, a PO mogła przelać pieniądze z subkont kół dopiero po wystawieniu faktury przez hotel, czyli po zrealizowaniu usługi. Teoretycznie hotel mógłby poczekać na przelew z partii, ale wtedy ktoś musiałby podpisać umowę. A to w imieniu PO mógłby zrobić tylko ktoś z partyjnej centrali w Warszawie. Z kolei gdyby osoba fizyczna - na przykład znajomy biznesmen czy bogatszy działacz - wpłacił swoje pieniądze za pobyt działaczy - to Platforma nie mogłaby mu ich oddać.

  CZYTAJ TEŻ: Wybory w dolnośląskiej PO ważne. Komisarza nie będzie, posłowie zawieszeni

  Stąd - tłumaczą w partii - pomysł z "depozytem". Własne pieniądze na hotel wyłożyło dwóch wrocławskich działaczy z Koła Wrocławskiej Przedsiębiorczości Wojciech Granowski i Paweł Rybczak. Dowodem na to mają być stosowne dokumenty. Faktury przelewowe na Platformę Obywatelską przez hotel Sandra zostały wystawione 29.10.2013 r. z terminem płatności do 12.11.2013 r. Faktury depozytowe na Wojciecha Granowskiego i Pawła Rybczaka wystawiono 30.10.2013 r. - t.j. dzień po wystawieniu faktur przelewowych na Platformę Obywatelską. PO zapewnia, że hotel wystawił faktury opłacające pobyt koła PO i z ich składkowych pieniędzy zostaną przelane pieniądze. A "depozyt" wróci do Granowskiego i Rybczaka.

  Marek Heinke przyznaje, że został poproszony, by znalazł w Karpaczu hotel, bo pochodzi z tamtych okolic i kiedyś już podobne przysługi w różnych sytuacjach świadczył. Jak mówi są tylko dwa hotele, w których można przenocować tak dużą liczbę gości (początkowo stronnicy Protasiewicza planowali zarezerwować 200 miejsc) i platformersi wybrali Sandrę. Później poproszono go, by przekazał pieniądze za pobyt. Dostał je od jednego z działaczy partii i zawiózł do hotelu. Ustalając, że formalności - takie jak to na kogo wystawić fakturę - będą uzgodnione w trakcie pobytu. - Nie ma żadnego powodu, dla którego miałbym pieniądze za nocleg działaczy wykładać z własnej kieszeni - mówi przedsiębiorca.

  Praca za głos na Protasiewicza - kulisy, nagrania [ZOBACZ]

  Czytaj także

   Komentarze (101)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Heinke zalega z wypłatami

   Pracownik SC (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Heinke zalega z wypłatami; nawet ludzie pracujący na biznesowych strefach stadionu miejskiego nie dostają pieniędzy od 8 miesięcy. Widać Heinke lubi obracać nieswoimi pieniędzmi. Do czasu pozwu...rozwiń całość

   Heinke zalega z wypłatami; nawet ludzie pracujący na biznesowych strefach stadionu miejskiego nie dostają pieniędzy od 8 miesięcy. Widać Heinke lubi obracać nieswoimi pieniędzmi. Do czasu pozwu zbiorowego i wniosku o upadłość do KRS lub Sądu na Poznańskiejzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ludzie ci sami, czasy w sumie też

   ech... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Coraz bardziej pod górę. A tak było beztrosko:
   http://wroclaw.naszemiasto.pl/archiwum/389680,festiwal-beztroski,id,t.html

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hajnke to mistrz...

   Kinia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   ... mistrz POMPOWANIA kół jeszcze w czasach Unii Wolności. Był sztandarowym przykładem patologii gdy jego koło na PWST urosło o kilkaset procent. Stare dzieje... Niby niepozorny lalkarz, ale od...rozwiń całość

   ... mistrz POMPOWANIA kół jeszcze w czasach Unii Wolności. Był sztandarowym przykładem patologii gdy jego koło na PWST urosło o kilkaset procent. Stare dzieje... Niby niepozorny lalkarz, ale od zawsze blisko Misiaków, Hanczarków i Janickich. No właśnie... wartało by, panie red. Rybak, zbadać jak to jest, że stary kumpel Janickiego obsługuje gastronomicznie imprezy na stadionie. To zapewne również kompletny zbieg okoliczności, prawda? Euro Art Meeting w skali max.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a skąd koła mają wziąć takie pieniądze?!

   marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   Roczna składka członkowska owych stu delegatów, zakładając, że żaden nie korzysta ze zniżek np. z racji wieku, wynosi 6 tysięcy złotych. Z tego jasno wynika, że od czterech lat nie wydawano na nic...rozwiń całość

   Roczna składka członkowska owych stu delegatów, zakładając, że żaden nie korzysta ze zniżek np. z racji wieku, wynosi 6 tysięcy złotych. Z tego jasno wynika, że od czterech lat nie wydawano na nic pieniędzy, tylko szykowano się na zjazd w Karpaczu :). Taki kit, to małorolnym można wciskać. Z góry przepraszam wszystkich małorolnych.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Byliśmy jednak frajerami!

   Były frajer PO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   Otóż przyznajmy wreszcie, że byliśmy frajerami!

   Wszyscy, którzy głosowali na Tuska i jego bandę przyznajmy wreszcie, że byliśmy frajerami.

   Nie wdawajmy się w bezsensowne pyskówki z przeciwnikami...rozwiń całość

   Otóż przyznajmy wreszcie, że byliśmy frajerami!

   Wszyscy, którzy głosowali na Tuska i jego bandę przyznajmy wreszcie, że byliśmy frajerami.

   Nie wdawajmy się w bezsensowne pyskówki z przeciwnikami PO, bo dziś wszyscy doskonale wiemy, że to MY - elektorat PO - okazaliśmy się idiotami.

   Możemy oczywiście temu publicznie zaprzeczać, nie chcąc przyznać się do własnego frajerstwa, ale samych siebie nie oszukamy.

   Czas więc powiedzieć wprost: Szanowni wyborcy PiS - mieliście rację !

   Trzeba mieć odwagę, by przyznać się do własnej głupoty.

   Sami na co dzień będąc kombinatorami (za komuny nie dało się inaczej), uwierzyliśmy naiwnie (na tym właśnie polega nasze frajerstwo!), że "Platforma Obywatelska" jest partią ludzi superuczciwych i superkompetentnych. Zapomnieliśmy nauczkę z rządami SLD-PSL.

   Tymczasem okazało się, że jeszcze raz zaufaliśmy niekompetentnym superkombinatorom i cynicznym supercwaniakom, którzy sprytnie nabili nas wszystkich w butelkę a sami się obłowili, wyprzedając kraj za przysłowiową miskę soczewicy.

   Po prostu daliśmy się złapać na reklamę, zapominając, że prawie wszystkie media, gazety, radia i telewizje są z nimi związane. Uwierzyliśmy napisom na błyszczącym opakowaniu!

   Śmialiśmy się z moherowych beretów, tymczasem okazało się, że cały czas to słuchacze Rydzyka mieli dostęp do prawdziwych informacji, a nas karmiono bajkami o Zielonej Wyspie, która tak naprawdę zamienia się w Zielone Wysypisko a my w śmieciarzy.

   A teraz "nasze" media oswajają nas z pomysłem nowej wspaniałej koalicji PO-SLD!

   Byleby ta mafia mogła naszym kosztem rządzić dalej!

   Ja, jako były wyborca Tuska i PO przyznaję się do błędu i przepraszam, że swoim głosem przyczyniłem się do tragedii tylu rodaków.

   Przepraszam z całego serca. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W PO-lskich mediach

   roi się od agentów (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   W POlsce trwa bezwzględna walka o przetrwanie polityczne i fizyczne tej armii agentów SB i ich Tajnych Współpracowników. Korzystając z mediów prywatnych prowadzonych przez swoich ludzi i opanowując...rozwiń całość

   W POlsce trwa bezwzględna walka o przetrwanie polityczne i fizyczne tej armii agentów SB i ich Tajnych Współpracowników. Korzystając z mediów prywatnych prowadzonych przez swoich ludzi i opanowując media publiczne próbowali przez 6 lat ogłupić Polaków z nadzieją, że ich zniewolone umysły już nigdy nie będą w stanie myśleć samodzielnie i po wieczne czasy będą łykać, jak pelikany, tę jedyną prawdę PO sączoną z prasy, radia, TV i internetu.

   Mając władzę nad mediami stworzyli wirtualna rzeczywistość i wygrali wybory, okłamując Polaków. Na idoli wykreowali dyslektyka z dyplomem historyka uzyskanym w "bulu i nadzieji" oraz "haratającego w gałę" z trójmiejskiego podwórka - historyka z dyplomem uzyskanym przy malowaniu kominów ze zwisu na linie. Mędrcem europejskim zrobili zaś uczonego inaczej elektryka, który z POmocą "Nocnej Zmiany" obalił jednej nocy rząd który chciał oczyścić POlitykę z Tajnych Współpracowników SB.

   Zamiast leczyć dzieci i budować mieszkania dla bezdomnych, wybudowali nam stadiony na 2-tygodniowa imprezę. Wmówili prostakom, że jedyna taka katastrofa samolotu rządowego w historii ludzkości to wypadek przy pracy i "nic się nie stało", Zrobili z Polski tzw. "zielona wyspę" za pieniądze z Unii. Teraz, gdy pieniądze się kończą, ludzie umierają w kolejkach do lekarza, bezrobocie rośnie, pensje maleją a kolejka do Urzędu Pracy rośnie, tym bohaterom zaczynają drżeć kolana.

   Nie śpią po nocach, wiedząc że gniew Narodu nabrzmiewa, a gdy wybuchnie, to ich draństwa oraz zbrodnia skłócenia Polaków w imię zdobycia władzy za wszelką cenę, zostaną osądzone z całą surowością. Ta straszna zbrodnia na Narodzie ma tylko jedną karę. Odejdą w hańbie, jak ostatni król, który myślał, że seks z carycą jest sposobem na problemy Polski. W efekcie Polska zniknęła z map na 123 lata. Poczekamy i usuniemy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   odp

   kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   walese tez sposorowal slowik

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pan Marcin Rybak

   tron (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

   Tak dla uczciwego oglądu autorem tego tekstu jest pan Marcin Rybak który 2 tygodnie temu odebrał z rąk Jurkowlańca nagrodę marszałka jako wzorowego dziennikarza śledczego. Jaka to była suma panie...rozwiń całość

   Tak dla uczciwego oglądu autorem tego tekstu jest pan Marcin Rybak który 2 tygodnie temu odebrał z rąk Jurkowlańca nagrodę marszałka jako wzorowego dziennikarza śledczego. Jaka to była suma panie redaktorze?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @tron

   wieszcz

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   No cóż, widać wszystkie chwyty są dozwolone żeby zdezawuować piszącego niewygodną dla was prawdę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O takiej nagrodzie

   Rybak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   możesz sobie tylko pomarzyć, internetowy hejcie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   etyka

   tron (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

   Wcale nie marzę. Ale pytanie czy dziennikarz zajmujący się polityką powinien przyjmować nagrody od polityków. To kwestia etyki zawodowej.
   Bo np pani Grażyna Orłowska Sondej która też dostała te...rozwiń całość

   Wcale nie marzę. Ale pytanie czy dziennikarz zajmujący się polityką powinien przyjmować nagrody od polityków. To kwestia etyki zawodowej.
   Bo np pani Grażyna Orłowska Sondej która też dostała te nagrodę zajmuje się tematyką neutralną. A Pan Rybak jest w samym środku wydarzeń politycznych. I od razu pytanie dlaczego nie napisał artykułu o publikacji Wprost i slowach Grzegorza Schetyny? Mało ciekawe ?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @tron

   wieszcz

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Słowa jakiegoś działacza przeciw dowodom? Widać nowa jakość zagościła w Paradzie Oszustów. Ale nic wam (bez szacunku) nie pomoże odwracanie kota ogonem, bo jak powiedział marszałek Piłsudski - "Wam...rozwiń całość

   Słowa jakiegoś działacza przeciw dowodom? Widać nowa jakość zagościła w Paradzie Oszustów. Ale nic wam (bez szacunku) nie pomoże odwracanie kota ogonem, bo jak powiedział marszałek Piłsudski - "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić." zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Adam

   tak zbiera się kasę - jeszcze raz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   przeczytajcie koniecznie jak się zdobywa lewą kasę
   http://www.zzppm.pl/index.php?act=NaLamach&id=229

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Protasiewicz, ponownie bedzie - jest zdziwiony.

   Cecylia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Oczywiście, że o niczym nie wiedział. On takimi błahostkami nie zajmuje się się. To wina skarbnika. Skarbnikowi utną no ten, tego... albo go wykluczą. Nie dostanie naganę.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama