Wrocław: Pacjenci mają problem z otrzymaniem pomp...

  Wrocław: Pacjenci mają problem z otrzymaniem pomp insulinowych. Co na to szpital?

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mali pacjenci Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 przy ul. Curie-Skłodowskiej we Wrocławiu mają problemy z otrzymaniem pomp insulinowych. Szpital uspokaja - w ciągu miesiąca rozpisany zostanie kolejny przetarg.
  Pompa insulinowa ułatwia życie małym pacjentom chorym na cukrzycę i ich rodzicom. Jest to urządzenie, które non stop podaje insulinę pod skórę, co pozwala na wchłanianie insuliny bezpośrednio do krwi. Urządzenie imituje więc wydzielanie jej przez prawidłowo funkcjonującą trzustkę. Pompa jest wielkości dwóch pudełek od zapałek. Mali pacjenci ze szpitala przy ul. Curie - Skłodowskiej muszą czekać na swoją pompę.


  - Od NFZ otrzymaliśmy dodatkowe 400 tys. zł na zakup pomp insulinowych - mówi Sebastian Lorenc, rzecznik SPSK. - W ciągu miesiąca zostanie rozstrzygnięty przetarg na nowego dostawcę. Niedawno otrzymaliśmy także około 100 pomp. Chwilowe zamieszanie wywołane zostało sposobem rozstrzygnięcia poprzedniego dostawcy - dodaje.

  Rodzice muszą jednak się przygotować na to, że dzieci ponownie będą musiały przejść badania kwalifikujące je do otrzymania pompy. Jak one wygląda?

  - Na początku jest kwalifikowanie wstępne i w nim wyłaniane są dzieci, które mogą je otrzymać. Później pacjenci muszą jeszcze przejść kwalifikowanie medyczne - dodaje rzecznik. - To, że dziecko teraz zostało wpisane na listę osób, które otrzymają pompy, nie oznacza, że po ponownych badaniach lekarskich też wydana zostanie decyzja pozytywna.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama