Wrocław: Na Ołbinie rozdadzą odzież najbiedniejszym

  Wrocław: Na Ołbinie rozdadzą odzież najbiedniejszym

  KSZ

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od jutra do 15 listopada, w godzinach między 10 a 14, w ołbińskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przy ul. Żeromskiego 3, rozdawana będzie odzież. Najubożsi mieszkańcy dzielnicy mogą zgłosić się po potrzebne przed zimą ubrania. Wszyscy chętni w ramach akcji mogą również zrobić porządki w swoich szafach i dołożyć je do puli wydawanej odzieży.
  W ramach działania ChSCh prowadzone są także akcje rozdawania żywności oraz najpotrzebniejszych środków czystości. Z programu najczęściej osoby samotne na emeryturze lub rencie, a także rodziny wielodzietne.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mieszkam obok

   sąsiad (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Mieszkam obok. Z okna od czasu do czasu obserwuję kolejkę, która tam się ustawia. Słyszę, co mówią, jak się zachowują. Poza tym wielu z tych ludzi znam, przynajmniej z widzenia. I tak:...rozwiń całość

   Mieszkam obok. Z okna od czasu do czasu obserwuję kolejkę, która tam się ustawia. Słyszę, co mówią, jak się zachowują. Poza tym wielu z tych ludzi znam, przynajmniej z widzenia. I tak: potrzebujących tam niewielu; w kolejce głównie żuliki przepijające i przepalające wszelkie zasiłki oraz renty na okolicznych podwórkach. Ponadto stoją różne roszczeniowe panie, które nie skalały się nigdy żadną pracą, ale przecież im się wszystko należy (potrafią w kolejce - pomiędzy jednym a drugim papieroskiem - głośno komentować, jaki "ch... towar dają, że opłacało się, k..., przychodzić".
   Kolejna kategoria to drobne cwaniaczki: nie wyglądają na biedotę, są zorganizowani w grupki
   i są tam w celach komercyjnych - można np. otrzymaną i załadowaną do bagażnika samochodu (sic!) zgrzewkę pasztetów gdzieś spieniężyć...)
   I taka to pomoc społeczna (z perspektywy mojego okna)...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   racja

   fiona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   no i tak właśnie wygląda pomoc społeczna w Polsce. Zamiast sponsorować trzeba tych ludzi od nowa nauczyć pracy, dbania o siebie i rodzinę, pomóc wyjść z nałogów. Bo oni nie mają żadnej motywacji...rozwiń całość

   no i tak właśnie wygląda pomoc społeczna w Polsce. Zamiast sponsorować trzeba tych ludzi od nowa nauczyć pracy, dbania o siebie i rodzinę, pomóc wyjść z nałogów. Bo oni nie mają żadnej motywacji żeby coś zmienić w swoim życiu. Jedzenie dostaną, ubrania dostaną, mieszkanie socjalne od miasta. To po cholerę mają się zmieniać? Tych faktycznie potrzebujących, schorowanych, niepełnosprawnych jest wśród nich niewielu.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama