Dolny Śląsk: Policja przechwyciła 8 tys. porcji marihuany

  Dolny Śląsk: Policja przechwyciła 8 tys. porcji marihuany

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zatrzymany diler miał przy sobie 8 tys. porcji marihuany. Z ustaleń śledczych wynika, że wcześniej sprzedał około 50 tys. porcji o wartości ponad 200 tys. zł.
  Oprócz dilera, wrocławscy policjanci zatrzymali jeszcze dwóch innych mężczyzn, jego klientów, w wieku 23 i 25 lat. Wszyscy zostali ujęci we Wrocławiu, choć są mieszkańcami powiatów: jeleniogórskiego, kłodzkiego i kamiennogórskiego.

  - Policjanci dowiedzieli się, że w jednym z budynków na Psim Polu sprzedawane są środki odurzające - mówi rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski. - W toku śledztwa ustalono dane tego mężczyzny. Na miejscu zatrzymano dilera oraz dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej kupili u niego narkotyki - dodaje rzecznik.

  W mieszkaniu zaleziono ponad 1,1 kilograma marihuany zapakowanej w dwa słoje, wagę elektroniczną do porcjowania narkotyków, młynek do rozdrabniania suszu, woreczki foliowe i dokumenty, potwierdzające transakcje. Wynika z nich, że diler sprzedał wcześniej około 49 tys. porcji o wartości ponad 200 tys, złotych.

  - Trwa dalsze wyjaśnianie sprawy - informuje rzecznik. - Na wniosek prokuratury mężczyzna podejrzany o handel narkotykami został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Cała trójka stanie przed sądem.

  Za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 10 lat więzienia. Za handel grozi kara do 8 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość narkotyków, nawet do 12 lat więzienia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama