Gdańsk już zna wykonawcę stadionu. Wrocław ciągle czeka

  Gdańsk już zna wykonawcę stadionu. Wrocław ciągle czeka

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Gdańsk znowu jest lepszy od Wrocławia. Przetarg na budowę stadionu na Euro 2012 w tym mieście został rozstrzygnięty w niecałe dwa tygodnie.
  We wtorek uprawomocniła się decyzja gdańskiej komisji przetargowej.

  We Wrocławiu na rozstrzygnięcie przetargu czekamy czwarty miesiąc. Walczą dwie firmy - konsorcjum warszawskiego Mostostalu, wrocławskiej firmy Wrobis i greckiej J&P Avax oraz niemiecka spółka Max Bögl. Sprawa trafiła do sądu, który w czwartek ma się zająć wrocławskim przetargiem. Ciągle jednak nie wiadomo, czy spór o to, kto będzie budował arenę na Maślicach, rozstrzygnie się w ciągu kilku dni, czy może sprawa się przeciągnie.

  Obydwie firmy ostro przygotowują się do czwartkowego starcia w sądzie. W ubiegłym tygodniu Max Bögl zorganizował konferencję prasową. Była na niej mowa o możliwych oszczędnościach, tak by obniżyć koszty wrocławskiego stadionu, i oczywiście o tym, że Max Bögl to profesjonalna firma, gotowa natychmiast wejść na plac budowy.

  W odpowiedzi Mostostal zamieścił ogłoszenia we wrocławskiej prasie. W ubiegłym tygodniu do magistratu przysłał też pismo z groźbą procesu. Warszawska firma ma go wytoczyć, jeśli władze Wrocławia nie podpiszą z ich konsorcjum kontraktu na budowę stadionu.

  - Czujemy się zwycięzcami przetargu. Ponieśliśmy koszty, zrezygnowaliśmy z innych kontraktów. Mamy gotowe maszyny, 400 ludzi czeka w gotowości - wylicza Tadeusz Chodorowski, prezes wrocławskiego Wrobisu. Problem w tym, że jeśli władze Wrocławia podpisałyby kontrakt z Mostostalem, nie czekając na rozstrzygnięcie sądu, też groziłby nam proces.

  Wytoczyłaby go z pewnością firma Max Bögl, gdyby to jej sąd przyznał rację w sporze o kontrakt.
  Prezydent Rafał Dutkiewicz może więc znaleźć się w trudnej sytuacji. Zapowiedział już bowiem, że jeśli procedura sądowa będzie się przeciągać, zaryzykuje i podpisze kontrakt z Mostostalem.

  Tymczasem w Gdańsku wykonawcę stadionu wybrano w niecałe dwa tygodnie. Dziesięć dni temu komisja przetargowa wybrała na wykonawcę stadionu w Gdańsku konsorcjum Hydrobudowy i firmy Alpinebau. Cena - 521,7 mln zł.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama