Opuszczona szkoła w centrum Wrocławia, to mekka graficiarzy....

  Opuszczona szkoła w centrum Wrocławia, to mekka graficiarzy. Już niedługo (ZDJĘCIA)

  Przemysław Wronecki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Opuszczone budynki Szkoły Podstawowej nr 84 przy ulicy Górnickiego
  1/25
  przejdź do galerii

  Opuszczone budynki Szkoły Podstawowej nr 84 przy ulicy Górnickiego ©Przemysław Wronecki

  W połowie 2015 roku powinien powstać nowy gmach Szkoły Podstawowej nr 84 przy ul. Górnickiego. Zarząd Inwestycji Miejskich szuka wykonawcy prac. Powinniśmy go poznać jeszcze w tym roku. Na razie w szkole rządzą graficiarze.
  Gmach przy ul. Górnickiego (boczna Sienkiewicza) jest opuszczony. Szkoła podstawowa nr 84 została przeniesiona na ulicę Świętokrzyską. Na budynkach przy Górnickiego pojawiło się mnóstwo murali i graffiti. Po przebudowie będą musiały zniknąć. Co się zmieni po rozbudowie szkoły?

  Wzdłuż ulicy Górnickiego wybudowana zostanie nowa cześć podstawówki. Wyglądem ma ona przypominać istniejące budynki. Czyli jeden jednokondygnacyjny, a drugi trzypiętrowy. W środku stanie łącznik.

  Urzędnicy na razie nie zdecydowali się na zrealizowanie całego projektu rozbudowy podstawówki. Koncepcja zakładała wybudowanie nowego bloku sportowego, z basenem i parkingu, na którego dachu miało się znaleźć boisko wielofunkcyjne. Stąd na razie stara sala gimnastyczna z łącznikiem nie zostanie rozebrana.

  Informacja o przebudowie szkoły cieszy mieszkańców okolicznych kamienic. – Budynki od jakiegoś czasu straszą swoim wyglądem. Na tyłach, w budynku gospodarczym, zaczęli mieszkać bezdomni – żali się Ewa Markowska, która mieszka w okolicy.

  Wykonawcę powinniśmy poznać jeszcze grudniu. Będzie on miał 16 miesięcy na wykonanie prac. Po ich zakończeniu na Górnickiego wrócą uczniowie SP nr 84.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pomnik

   krasnalus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ...ten budynek, to "żywy" pomnik polityki prorodzinnej w polsce.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Salą gimnastyczną powinnien zająć się inspektor nadzoru budowlanego

   bory777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Sala gimnastyczna jest w tragicznym stanie i inspektor nadzoru budowlanego nie powinien dopuścić ją do użytkowania. Jest zagrożeniem dla zdrowia dzieci. A tak powinna być przynajmniej...rozwiń całość

   Sala gimnastyczna jest w tragicznym stanie i inspektor nadzoru budowlanego nie powinien dopuścić ją do użytkowania. Jest zagrożeniem dla zdrowia dzieci. A tak powinna być przynajmniej wyremontowana lub decyzja o wybudowaniu nowej sali.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Długa perspektywa remontu

   KaGru3 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Ws przetargu były już wcześniej nieudane "przymiarki". Teraz GWroc podaje, że remont może zakończyć się w 2015 r. Do tego czasu obiekt może doznać takiej rujnacji, że być może Miasto "skusi" się na...rozwiń całość

   Ws przetargu były już wcześniej nieudane "przymiarki". Teraz GWroc podaje, że remont może zakończyć się w 2015 r. Do tego czasu obiekt może doznać takiej rujnacji, że być może Miasto "skusi" się na jego sprzedaż - taka działka w centrum miasta to wielka gradka dla jakiegoś dewelopera. Wcześniej Miasto wyremontowało szkołę przy Świętokrzyskiej po czym ją rozwiązano, a uczniów i personel przeniesiono na Górnickiego. Od września br ruch jest odwrotny - cała 84 przeniosła się na Świętokrzyską, którą wbrew woli rodziców wcześniej zlikwidowano! Ktoś tu kręci i łże jak naoczny świadek. Obym nie był złym prorokiem, ale ta cała sprawa mi trochę "śmierdzi" - jakie są prawdziwe plany Miasta?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   eef

   eeef (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   Graffiti i murale są na budynku już od kilku lat i nie powstały po zamknięciu szkoły

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama