Wrocław: Strażacy wyławiali śnięte ryby z Odry (ZDJĘCIA)

  Wrocław: Strażacy wyławiali śnięte ryby z Odry (ZDJĘCIA)

  MH

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Strażacy wyławiali śnięte ryby z Odry (ZDJĘCIA)
  1/7
  przejdź do galerii

  ©MH

  Strażacy po raz kolejny wyławiali dziś śnięte ryby z Odry. Najpierw interweniowali przy moście Trzebnickim. Następnie przenieśli się w okolice mostów jagiellońskich.
  Strażacy po raz kolejny interweniują w sprawie śniętych ryb w Odrze. Najpierw działali przy moście Trzebnickim, skąd przychodziły zgłoszenia od robotników pracujących na budowie. Zauważyli, że przy brzegu pływa dużo ryb, spośród których część już się nie rusza, a pozostałe pływają tuż pod powierzchnią wody i próbują „zaczerpnąć” powietrza. Następnie przenieśli się w okolice mostów Jagiellońskich, gdzie przy śluzie, pobrali próbki wody. Następnie z pomocą spektrometru Ramanowskiego i Fouriera badali próbki na zawartość zanieczyszczeń.

  - Dostaliśmy zgłoszenie od straży pożarnej, że przy moście Trzebnickim ryby wykonują tzw. dziubkowanie przy powierzchni wody, co może oznaczać, że w woda jest odtleniona – mówi Maria Siwak z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu. - Prawdopodobną przyczyną jest odrywanie się osadu z dna, który fermentuje i powoduje odtlenienie wody – dodaje.

  Z takim przypadkiem inspektorzy mieli do czynienia w zeszłym roku. Jeżeli teoria się potwierdzi, trzeba będzie zająć się oczyszczeniem kanału.

  Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy w okolicy mostu Trzebnickiego i mostów Jagiellońskich pojawią się śnięte lub podduszone ryby. Na początku października również wystąpił ten problem. Trzeba było odłowić wówczas ponad 200 kilogramów ryb.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jacyś chuje wylewają coś do Odry pod osłoną nocy!

   zed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Sku...ele


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ostatnio na wysokości kładki zwierzynieckiej jest piana na wodzie

   wodnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Od kilku tygodni na tym odcinku Odry pojawiaja się duże ilości piany. Czy WIOŚ jest tego świadom?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lisuu

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Piana na rzekach pojawia się zawsze wraz z przyborem wody, jest to normalna rzecz, natomiast deficyt tlenowy spowodowany gniciem osadów dennych powoduje śniecia ryb jest to tak zwana przyducha, nie...rozwiń całość

   Piana na rzekach pojawia się zawsze wraz z przyborem wody, jest to normalna rzecz, natomiast deficyt tlenowy spowodowany gniciem osadów dennych powoduje śniecia ryb jest to tak zwana przyducha, nie ma co wiązać jedno do drugiego.
   btw. szkoda ryb ;(zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama