Ważne
  Władze Wrocławia nie dbają o miejsca pracy w mieście

  Władze Wrocławia nie dbają o miejsca pracy w mieście

  Jan Akielaszek

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Przez skłócone PO, PiS i Klub Prezydenta wiele firm chce uciec z Wrocławia.
  Z niedowierzaniem przeczytałem artykuł Bez pracy może zostać w tym roku nawet 26 tysięcy wrocławian Janusza Krzeszowskiego i zawarte w nim zdanie: "W drugiej połowie roku spodziewamy się we Wrocławiu znacznego wzrostu bezrobocia - przyznał Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia".

  Za bezrobocie w Naszym Mieście i jego ogromną skalę, odpowiada właśnie prezydent miasta Wrocławia, wraz ze swoją radą, na czele której stoi Pan Jacek Ossowski. Ta triada PO, PiS i Klub Radnych Rafała Dutkiewicza, dziś skłócone towarzystwo - żrące się na co dzień - doprowadziło do tego, że wiele firm, szczególnie polskich, zastanawia się, czy nie uciekać z Wrocławia gdzieś na obrzeża innych miast.

  Chyba rok temu Rafał Dutkiewicz był u nas w Dolnośląskiej Izbie Gospodarczej na spotkaniu. Przedsiębiorcy są uczuleni na sytuację polityczną w mieście, a przez przypadek wielu z nich zostało wplątanych w niejasne powiązania polityczne, z których teraz wycofują się rakiem. W dobie tego kryzysu, na rynku pracy przy MPK, utworzyłbym dział bileterów-kontrolerów, którzy sprzedawaliby bilety, gdyż moim skromnym zdaniem jedna trzecia wrocławian jeździ na gapę. Z ostatnich publikacji dowiedzieliśmy się, że we Wrocławiu brakuje kontrolerów. Oczywiście bilety te byłyby droższe o 20 groszy, tak jak u kierowców w sobotę i niedzielę. Taki bileter miałby prawo kontroli pasażerów.

  Moim zdaniem Urząd Miejski - prezydent mógłby wygenerować we Wrocławiu na bazie posiadanego majątku trzy, cztery firmy np. usługowo-budowlane lub połączyć je z firmami prywatnymi w ramach partnerstwa państwowo-prywatnego. Przy wzmocnieniu firm przez miasto, łatwiej o pozyskanie kapitału na rynku giełdowym. W chwili obecnej giełda odbijająca się z dna, będzie okazją do pozyskania funduszy.

  Śmiało można stwierdzić, że my wrocławianie kochamy Nasze Miasto, dlatego też proponuję rządzącym, by odrzucili waśnie i spory, a po prostu zabrali się za pozyskanie środków finansowych m.in. dzięki zachęceniu inwestorów polonijnych do tego typu przedsięwzięć gospodarczych.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo