Wrocław: Jak nie dać się okraść na cmentarzu? Policjanci...

  Wrocław: Jak nie dać się okraść na cmentarzu? Policjanci radzą

  PK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, ale jak zwykle nie każdy chce go spędzić "po bożemu". Podczas gdy jedni z zadumą pochylą się nad grobami bliski, inni zamienią się w cmentarne hieny. Kradną chryzantemy, znicze, narażone są też nasze kieszenie, a w nich portfele, telefony i inne, cenne rzeczy.
  Ostrożni powinniśmy być już w drodze na cmentarz. Jak postępować, by nie narazić się na kradzież ze strony kieszonkowców? Nie zabierajmy ze sobą więcej pieniędzy niż to konieczne. Nie nośmy dokumentów i kluczy w otwartych, dużych kieszeniach. Lepiej schować je do kieszonki wewnętrznej. Torebkę miejmy przed sobą lub trzymajmy w dłoni.

  Na cmentarzach nie zostawiajmy torebek i innych cennych rzeczy bez opieki. Wystarczy chwila nieuwagi, np. na oddalenie się by wyrzucić śmieci, by kradzież stała się faktem.

  Uważać muszą też kierowcy, którzy winni zostawiać cennych przedmiotów w widocznym miejscu. To zawsze jest pokusa dla złodzieja.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ja zawsze wszystko podpisuję czarnym markerem. Imię i nazwisko osoby zmarłej, na której grobie kładę znicz lub kwiaty (albo podpisuje doniczkę, albo łodygi - jeśli kwiaty są sztuczne). Nie zdarzyło...rozwiń całość

   Ja zawsze wszystko podpisuję czarnym markerem. Imię i nazwisko osoby zmarłej, na której grobie kładę znicz lub kwiaty (albo podpisuje doniczkę, albo łodygi - jeśli kwiaty są sztuczne). Nie zdarzyło mi się, żeby ktoś oznakowane przedmioty ukradł. Inne pomysły?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama