Sporna kamienica

  Sporna kamienica

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W "Tygodniku Głogowskim", dodatku lokalnym "Polski-Gazety Wrocławskiej", opisywaliśmy spór toczący się wobec jednej z głogowskich kamienic. Obecnie mieszczą się tam biura, między innymi związków zawodowych i posłanki PO. Nie są tym zachwyceni.
  Rozmowa z Patrykiem Kosmalą, przewodniczącym Wolnego Związku Zawodowego Sierpień'80

  Kamienica przy alei Wolności ma zmienić przeznaczenie. Wypowiedzenia najmu otrzymali lokatorzy, między innymi związkowcy z Sierp- nia'80. Do kiedy musicie się wyprowadzić?

  Do pierwszego lipca. Nikt na ten temat z nami nie rozmawiał. Podstawą jest zapis w umowie najmu, że strony mogą ją wypowiedzieć z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. To powód oficjalny.

  A nieoficjalny?

  W tym miejscu ma stanąć apartamentowiec z luksusowymi mieszkaniami. Z tego, co wiem, kamienica nie zostanie zburzona, tylko rozbudowana i zmodernizowana.


  Co Pan o tym sądzi?

  Jest to głupota. Takie rzeczy można było robić kilka lat temu, kiedy rynek budowlany przeżywał boom. A teraz, gdy trwa kryzys, ceny mieszkań lecą w dół. Ze sprzedażą tych już istniejących deweloperzy mają problemy. Tak jest, na przykład, na Starym Mieście, gdzie piękne kamienice stoją puste.

  Co może się za tym kryć?

  Chęć zrobienia biznesu. Nie wiem, czy w ten sposób władze miasta nie narażą się na niegospodarność. Bo to miasto będzie inwestować.

  Zmarnowane pieniądze?

  A w mieście jest wiele ważniejszych spraw do załatwienia, na przykład, dożywianie dzieci w szkołach czy remonty dróg.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama