Wykopał 10 tys. zł i wydał książkę

  Wykopał 10 tys. zł i wydał książkę

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W wałbrzyskich biedaszybach spełnił marzenia. Marzy, by firmy zainteresowały się węglem.
  Materiały podobne
  Grzegorz Wałowski jeszcze sam nie wierzy, że dopiął swego, choć w ręku trzyma jeszcze świeży egzemplarz własnej książki. Na czarnej okładce - zdjęcie wałbrzyskich starych szybów pokopalnianych. Pod nim autor: Grzegorz Wałowski i tytuł książki "Wałbrzych: od biedaszybów do...". Nad zebraniem materiałów do publikacji pracował dwa lata.

  W książce próbuje udowodnić, że biedaszyby można wykorzystać do podziemnego zgazowania węgla, czyli przetwarzania węgla na gaz. Tytuł lada dzień trafi do sprzedaży. Wałowski już nie może się doczekać, kiedy na wystawie księgarni zobaczy swoje dzieło. Tym bardziej że w jego powstanie włożył wiele sił.

  Sam zarobił na wydanie książki. Pracując również w biedaszybach. Potrzebne było 10 tys. zł, żeby wydrukować tysiąc egzemplarzy.
  - Ale cały czas wierzyłem, że mi się uda. Tak jak wierzę, że chłopaki z biedaszybów kiedyś będą tam legalnie pracować - mówi Wałowski.

  Tematem podziemnego zgazowania węgla zainteresował się jeszcze będąc na studiach. Kończył Politechnikę Wrocławską. Obronił pracę inżynierską, również na ten temat.
  - Gdyby nie biedaszyby, nie skończyłbym studiów, nie wydałbym książki. Dlatego czuję, że teraz coś im się ode mnie należy. Chciałbym, żeby wróciło tam życie - komentuje.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama