Wioska jak w Tybecie

  Wioska jak w Tybecie

  KAB

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W położonym 20 km od Zgorzelca ogrodzie zoologicznym w Görlitz trwa rozbudowa unikatowej wioski tybetańskiej, która jest jedną z atrakcji Tierparku.
  Na wioskę składają się, wzorowane na oryginalnych, kamienne zabudowania mieszkalne, a także budynki gospodarcze. W jednym z nich swoją zagrodę mają wielbłądy. W wiosce mieszkają także jaki oraz wiele mniejszych zwierząt, np. kozy, które na co dzień towarzyszą w życiu i pracy mieszkańcom Tybetu. Jest też prawdziwy, wodny młyn modlitewny, są również specjalne modlitewne cylindry, które każdy może obrócić i w ten sposób ofiarować modlitwę dla Buddy.

  - Nasza wioska ciągle jest rozbudowywana - mówi Greta Drozd z Tierparku. - Jest naszym oczkiem w głowie, dlatego wciąż staramy się ją wzbogacać o nowe elementy. Gdy wioska będzie już gotowa, dyrekcja ogrodu nosi się z zamiarem zaproszenia na jej otwarcie samego Dalajlamę. - Jego Świątobliwość dużo podróżuje, także po Europie, więc wydaje się to całkiem możliwe - przekonuje Greta Drozd.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama