Ważne
  Lenovo zwleka z decyzją otwarcia fabryki pod Legnicą

  Lenovo zwleka z decyzją otwarcia fabryki pod Legnicą

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prawdopodobnie we wtorek poznamy odpowiedź na pytanie, czy Lenovo otworzy fabrykę w Legnickim Polu i zatrudni 1300 osób.
  Szefowie chińskiego potentata w produkcji komputerów mieli już w poniedziałek zdecydować, czy otworzą w Legnickim Polu fabrykę, czy też wycofają się z inwestowania w Polsce. Odpowiedzi na to pytanie nie poznali jednak do tej pory ani Ministerstwo Gospodarki, ani władze Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wójt gminy czy wreszcie firma Delin, która na zlecenie Chińczyków budowała fabrykę koło Legnickiego Pola.
  - Oficjalne stanowisko koncernu ma być znane we wtorek po południu - mówi Zenon Jędrzejczyk.

  Fabryka Lenovo miała zatrudnić 1300 osób i od wiosny montować dwa miliony komputerów rocznie na rynek europejski i bliskowschodni. Jako pierwsi informowaliśmy kilka tygodni temu o zapowiedziach wycofania się koncernu z inwestowania na Dolnym Śląsku. Jeszcze przed otwarciem fabryki chiński pracodawca zawiadomił urząd pracy o grupowym zwolnieniu 43 osób. To miała być kadra produkcyjna, ucząca kolejnych robotników.

  Jednak nie wszystko stracone. Dobrej myśli jest Aleksander Kostuń, wójt gminy Legnickie Pole, mimo że w poniedziałek przeżywał jeden ze swoich najtrudniejszych dni. Nie mógł się skontaktować ani z nikim ze spółki Lenovo, ani z jej przedstawicielstwem na Europę, ani z kierownictwem pracującym w Polsce.
  - Dla naszej gminy taki inwestor to być albo nie być - przyznaje Kostuń.

  W poniedziałek plac budowy pod Legnickim Polem odwiedziła kadra menedżerska chińskiego koncernu. Na dziś planowana jest wizyta dyrekcji fabryki w Legnicy. Być może władze firmy przyjadą, by osobiście powiadomić o swojej decyzji.
  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mimo czarnych chmur wiszących nad tą inwestycją i wcześniejszych zwolnień przeszkolonej kadry, Chińczycy jednak dokończą budowę fabryki Lenovo w Legnickim Polu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oj coś tu skrzypi

   Klaus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 11

   http://forsal.pl/wiadomosci/309858_lenovo_wychodzi_z_polski.html

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo