Śląsk przegrywa z Jagiellonią 0:1 i odpada z Pucharu Polski (RELACJA, ZDJĘCIA)

JG, red
Bez kontuzjowanych Sebastiana Mili i Tomasza Hołoty Śląsk Wrocław nie poradził sobie z Jagiellonią Białystok w 1/8 Pucharu Polski – przegrał 0:1 Najgorsze jest jednak to, że bramkę znów stracił w doliczonym czasie gry, a jego postawa w defensywie ponownie wygląda coraz gorzej.

Relacja online uruchomi się po kliknięciu na wynik. Wynik meczu uaktualniany będzie na bieżąco

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0). Bramki:
Drażba 90+1.
Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra). Widzów: 13533.
Śląsk: Kelemen – Dudu, Pawelec (90+3 Więzik), Grodzicki, Gavish Ż – Stevanović Ż, Kaźmierczak – Patejuk (75. Socha), Cetnarski (86. Ostrowski), Plaku – Paixao.
Jagiellonia: Baran - Waszkiewicz, Pazdan, Ukah, Popkhadze Ż – Norambuena Ż, Dźwigała – Plizga (63. Drażba), Quintana, Pawłowski (90. Dżalamidze) – Piątkowski (80. Balaj).

O pierwszej połowie tego meczu wszyscy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Przynajmniej o pierwszych 35 min. bo nie działo się kompletnie nic. No może za wyjątkiem potężnego uderzenia zza pola karnego Mateusza Cetnarskiego, zablokowanego przez jednego z rywali. Dopiero gdy zbliżała się przerwa, obie drużyny się obudziły. Jeszcze raz próbował z dystansu „Cetnar”, ale obronił Krzysztof Baran. Potem szybką kontrą odpowiedzieli goście. Dawid Plizga przerzucił piłkę nad Marianem Kelemenem, ale w ostatniej chwili właściwie z linii bramkowej wybił ją Rafał Grodzicki. Potem jeszcze Mariusz Pawelec dwukrotnie wygarniał napastnikom Jagiellonii piłki spod nóg. W ostatniej minucie pierwszej połowy szansę po rzucie rożnym miał jeszcze Oded Gavish.

Po wznowieniu gry Jagiellonia zdobyła bramkę, ale sędzia zasygnalizował spalonego Jana Pawłowskiego i gole nie uznał. Jak pokazały powtórki – decyzja dość kontrowersyjna. Potem znów najwięcej było... niedokładności. Szansę od losu – rzut wolny pośredni w polu karnym – dostał WKS w 68 min. za zbyt wysoko podniesioną nogę Ukaha. Nie wykorzystał jej jednak. Potem działo się niewiele. Sędzia musiał doliczyć, aż 7 min, bo fatalnej kontuzji stopy doznał Pawłowski i z murawy zabrała go karetka. Gdy już wszyscy czekali na dogrywkę piłkę w prosty sposób stracił Gavish, Socha dał się ograć jak dziecko na skrzydle, a Drażba głową pokonał Kelemena. To był koniec przygody wrocławian z Pucharem Polski.

Puchar Polski - 1/8
GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (Petasz 69). Dziś: Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 0:1. Wtorek: Wisła Kraków - Lechia Gdańsk (18). 23.10: GKS Tychy - Zagłębie Lubin (13). 5.11: Arka Gdynia - Korona Kielce (18, Orange Sport). 6.11: Miedź Legnica - Lech Poznań (18). 7.11: Sandecja Nowy Sącz - Widzew Łódź (17, Orange Sport). 18.12: Górnik Zabrze - Legia Warszawa (19, Orange Sport).

Ćwierćfinały (18-19 marca, 25-26 marca)
1. GKS/Zagłębie - Sandecja/Widzew, 2. Arka/Korona - Miedź/Lech, 3. Śląsk/Jagiellonia - Wisła/Lechia, 4. Zawisza - Górnik/Legia.

Półfinały (8-9 kwietnia, 15-16 kwietnia) 1-2 oraz 3-4