AZS Wrocław - Medyk Konin 5:0

Paweł Pluta
Anna Żelazko zdobyła 4 gole
Anna Żelazko zdobyła 4 gole Janusz Wójtowicz
Pojedynek mistrzyń Polski z wicemistrzyniami był wyrównany tylko w pierwszej połowie, w której zarówno piłkarki nożne AZS Wrocław, jak i Medyka Konin nie potrafiły zdobyć gola. Sytuacji jednak nie brakowało, i to z obu stron.

Od początku drugiej połowy zaczęły przeważać wrocławianki. W 52 min, po dośrodkowaniu Agaty Tarczyńskiej, piłkę do bramki Medyka skierowała Anna Żelazko.

Niespełna 2 minuty później było już 2:0. Po uderzeniu z rzutu wolnego Patrycji Pożerskiej piłkę przejęła 25-letnia Żelazko i potężnym strzałem pokonała bramkarkę z Konina.
W 62 min po akcji duetu Tarczyńska - Żelazko, ta ostatnia po raz trzeci skierowała piłkę do bramki rywalek.

Czwarty gol padł po dośrodkowaniu Alicji Pawlak i efektownym uderzeniu Sofii Gonzalez.
Wynik spotkania ustaliła niesamowicie skuteczna tego dnia Anna Żelazko, która dobiła piłkę po strzale w słupek Dagmary Grad.

Zwycięstwo nad wicemistrzyniami Polski pozwala akademiczkom nadal zachować szansę na obronę mistrzowskiego tytułu. Kolejną okazję do zobaczenia piłkarek AZS-u w akcji będziemy mieli już w środę, kiedy na własnym stadionie podejmą AZS PWSZ Biała Podlaska. Lider z Raciborza zmierzy się natomiast z Medykiem.