Wrocław: Uwaga na zieloną wodę w kranach

  Wrocław: Uwaga na zieloną wodę w kranach

  KSZ

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jutro w niektórych wrocławskich mieszkaniach z kranu może polecieć zielona woda. Wszystko przez sprawdzanie szczelności systemu ciepłowniczego. Jeżeli zauważysz u siebie zmianę koloru wody, oznacza to, że w Twojej sieci jest jakaś usterka.
  W najbliższą środę, 16 października Fortum rozpocznie sprawdzanie szczelności systemu ciepłowniczego. Do wody w sieci ciepłowniczej zostanie dodany zielony barwnik, fluoresceina.

  Badanie obejmie południowy obszar Wrocławia zasilany z Elektrociepłowni Czechnica i ma na celu wykrycie ewentualnych wycieków i usterek wymienników ciepła.

  Fluoresceina to barwnik bezpieczny zarówno dla ludzi, jak też dla sieci.
  Fortum stosuje go zgodnie z zaleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Środek pozwala określić miejsca potencjalnych usterek w węzłach ciepłowniczych. Jeśli po odkręceniu kranu pojawi się woda zabarwiona na zielono, może to oznaczać, że uszkodzony jest wymiennik ciepła, a woda z sieci ciepłowniczej przedostaje się do wewnętrznej instalacji budynku.

  - Gdyby zdarzyło się, że z kranu leci zabarwiona woda, nie należy jej używać. Prosimy o powiadomienie służb Fortum, które dyżurują przez całą dobę pod bezpłatnym numerem 993. Niezwłocznie naprawimy usterkę – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska. – Badanie szczelności przeprowadzamy w październiku, aby upewnić się, że sieć jest dobrze przygotowana do sezonu zimowego – wyjaśnia.

  Jeśli kolor wody z kranu nie zmieni się oznacza to, że sieć jest szczelna, a wymiennik ciepła odpowiedzialny za jej podgrzanie działa poprawnie.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gubią się w zeznaniach szkodliwości

   wania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Skoro:
   "Fluoresceina to barwnik bezpieczny zarówno dla ludzi, jak też dla sieci."
   to czemu:
   "- Gdyby zdarzyło się, że z kranu leci zabarwiona woda, nie należy jej używać."

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama