Ważne
  Na Dolnym Śląsku ruszają prace przy "schetynówkach"

  Na Dolnym Śląsku ruszają prace przy "schetynówkach"

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nie wszyscy w regionie zdążyli z przetargami. Spóźnialscy też dostaną pieniądze na lokalne drogi.
  Na Dolnym Śląsku wyremontowanych zostanie w tym roku ponad 60 km dróg powiatowych i ponad 50 km dróg gminnych. Kierowane przez wicepremiera Grzegorza Schetynę MSWiA przekaże na ten cel 62,5 mln zł. Drugie tyle wyłożą samorządy zakwalifikowane do pomocy.

  Do piątku wojewodę dolnośląskiego o zakończeniu procedury przetargowej poinformowało jedynie kilka z nich: powiat wałbrzyski, gmina Środa Śląska, gmina Góra, powiat legnicki, gmina Gryfów Śląski, gmina Kłodzko, powiat ząbkowicki, powiat oleśnicki i powiat bolesławiecki.

  Lista nie jest pełna, bo niektóre powiaty i gminy nie przesłały jeszcze informacji, choć przetargi odbyły się w wyznaczonym terminie. W gminie Janowice Wielkie kończą się już nawet prace przy przebudowie jednej z ulic. Wójt Jerzy Grygorcewicz zapewnia, że dokumenty wyśle w poniedziałek.

  Informacji nie przesłała też Jelenia Góra, choć procedurę przetargową zakończono.
  - Choć wyznaczony na 31 marca termin minął, nie będzie negatywnych konsekwencji jego przekroczenia - zapewnia Tadeusz Borkowski, dyrektor wydziału infrastruktury w dolnośląskim urzędzie wojewódzkim.

  Według niego marcowy termin miał jedynie zmotywować samorządy do szybkiego wyłonienia wykonawców dróg. Tak, by remontów nie prowadzono jesienią, gdy ze względu na niskie temperatury i wilgoć nie powinno się układać nawierzchni.
  - Zdążyliśmy z przetargiem w ostatniej chwili - przyznaje Arkadiusz Rodak z Urzędu Miasta w Legnicy. - Samorządy miały zbyt krótki czas na przygotowanie, ogłoszenie i wybranie wykonawców - narzeka.
  1 3 4 5 ... 9 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo