Wrocław: Nowa sygnalizacja świetlna na pięciu ulicach...

  Wrocław: Nowa sygnalizacja świetlna na pięciu ulicach (SPRAWDŹ LOKALIZACJĘ)

  MH

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Nowa sygnalizacja świetlna na pięciu ulicach (SPRAWDŹ LOKALIZACJĘ)

  ©Piotr Warczak/Polskapresse

  Jeszcze w tym roku Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta planuje uruchomić pięć nowych sygnalizacji świetlnych. Nowe światła mają się pojawić m.in. na ul. Grabiszyńskiej oraz placu Grunwaldzkim. Koszt ich budowy to 1,3 mln złotych.
  Wrocław: Nowa sygnalizacja świetlna na pięciu ulicach (SPRAWDŹ LOKALIZACJĘ)

  ©Piotr Warczak/Polskapresse

  Nowa sygnalizacja świetlna pojawi się na wrocławskich ulicach w listopadzie i grudniu. Chodzi głównie o przejścia dla pieszych w miejscach, gdzie wzmożony jest ruch. Grabiszyńska, Kamienna, plac Grunwaldzki, Popowicka i Kasprowicza – tutaj będą nowe światła:

  - Lokalizacje nie zostały wybrane przypadkowo, to przejścia na bardzo ruchliwych ulicach, na których piesi mają problem z dotarciem na drugą stronę jezdni. Między innymi dlatego, że kierowcy rozpędzają się nadmiernie i nie zawsze respektują prawa pieszych na istniejących zebrach – tłumaczy Ewa Mazur, rzecznik prasowy ZDiUM.

  Pierwsze prace ruszyły na skrzyżowaniu ul. Kamiennej i ul. Drukarskiej. Jednak robotnicy natrafili od razu na problem – światłowody, które biegną pod skrzyżowaniem. Dlatego roboty mogą się przedłużyć, a sygnalizacja uruchomiona zostanie na początku listopada.

  Kolejnym miejscem, gdzie ruszy instalacja sygnalizacji, jest przejście dla pieszych na ul. Grabiszyńskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Budowlaną. Montaż powinien również zakończyć się w listopadzie. W tym samym miesiącu uruchomione zostaną nowe sygnalizatory na kolejnych dwóch przejściach: na ul. Popowickiej (pomiędzy ul. Zajęczą a ul. Rysią, tuż przy zatokach autobusowych) oraz na al. Kasprowicza przy skrzyżowaniu z ul. Wincentego Pola.

  Kolejne światła mają być ułatwieniem dla studentów, których tłumy kręcą się po placu Grunwaldzkim. W grudniu do użytku ma zostać bowiem oddana sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu ul. Bujwida z placem Grunwaldzkim:

  - To miejsce szczególnie dużej koncentracji ruchu pieszego z uwagi na sąsiedztwo Uniwersytetu Przyrodniczego oraz wydziału weterynarii jak również kilku akademików – informuje Ewa Mazur. - Pomimo istniejącego ograniczenia prędkości do 40 km/h piesi mają tu spory problem ze swobodnym pokonaniem dwóch jezdni oraz dwukierunkowego torowiska tramwajowego. Wykonawca - firma Zaberd - musi jednak najpierw opracować projekt budowy sygnalizacji – mówi rzecznik.

  To nie koniec zmian w sygnalizacji świetlnej. ZDiUM planuje wybudować przejście dla pieszych na ul. Legnickiej przy placu Strzegomskim. Już w sierpniu ogłaszany był przetarg na projekt i budowę przejścia, jednak wpłynęły wówczas tylko dwie oferty, które zdaniem urzędników były zbyt drogie. Będzie rozpisany kolejny przetarg, jednak budowa przejścia ruszy najprawdopodobniej dopiero wiosną 2014 r.

  Dotychczas, aby dostać się do tramwajów na pl. Strzegomskim trzeba było przechodzić przejściem podziemnym. Jeżeli zostanie wybudowane nowe przejście, piesi będą mogli przechodzić górą przez jezdnię prosto do torowiska tramwajowego i przystanków.

  CZYTAJ: Wrocław: Na Legnickiej będzie nowe przejście dla pieszych

  Również na al. Hallera na początku października ZDiUM montował dodatkową sygnalizację przy skrzyżowaniach z al. Pracy i ul. Ojca Beyzyma.

  CZYTAJ:
  Zmiany w organizacji ruchu na al. Hallera. Zobacz szczegóły

  A gdzie Waszym zdaniem powinna się pojawić nowa sygnalizacja we Wrocławiu?

  Czytaj także

   Komentarze (39)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sasiad

   Gienia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   K.Bielański na ul. Wandy nigdy nie dotrzymał słowa... tu go znamy tylko z obietnic... karierowicz...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dmowskiego

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A kiedy światła na ul. Dmowskiego na wys. Statoil- tam mniej niż "setką" rzadko kto jedzie-może chociaż sygnalizacja na tzw.guziki?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A remont Zaporowskiej, Tęczowej, Suchej i Powstańców Śląskich?

   Szymon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   1,3 mln zł zamiast na mało inteligentne rozwiązania, bo przecież miasto nie pomyśli o światłach na przycisk, albo sensorycznych to mogliby wyremontować w końcu Powstańców Śląskich, gdzie wyboje...rozwiń całość

   1,3 mln zł zamiast na mało inteligentne rozwiązania, bo przecież miasto nie pomyśli o światłach na przycisk, albo sensorycznych to mogliby wyremontować w końcu Powstańców Śląskich, gdzie wyboje gonią wyboje, albo równie zniszczoną Zaporowską łącznie z Tęczową do pl. Orląt Lwowskich. Ale lepiej wybudować pare przejść dla pieszych... Paranojazwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Re: A remont Zaporowskiej, Tęczowej, Suchej i Powstańców Śląskich?

   Krzysztof Bielański (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Szanowny Panie,

   Jako Zarząd Osiedla Powstańców Śląskich wnioskowałem o wpisanie do przyszłorocznego budżetu miejskiego między innymi właśnie remonty wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich. Zachęcam...rozwiń całość

   Szanowny Panie,

   Jako Zarząd Osiedla Powstańców Śląskich wnioskowałem o wpisanie do przyszłorocznego budżetu miejskiego między innymi właśnie remonty wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich. Zachęcam zatem do obserwowania poczynań Rady Osiedla Powstańców Ślaskich w internecie oraz fb.
   Pozdrawiam
   Bielańskizwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nieprawda

   Edward (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   akurat... na Sesji nie mówił pan o tym ani słowa... obiecywać każdy moze,.. tak apolityka...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   e

   e (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Po co robić kładkę nad jezdnią ? :D jak można zajebać korkami jeszcze bardziej te denne miasto ... spoko lewicowe śmiecie, róbcie tak dalej, a obudzicie się z ręką w d**** muslima :)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po co się pytasz?

   apollo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ty tego nie zrozumiesz...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pl. Strzegomski

   Lukasz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Przejście podziemne to najlepsze możliwe rozwiązanie. Korzystam z tamtego miejsca zarówno jako kierowca, jak i pieszy. Jak zrobią światła, jako pieszy będę czekał godzinę na zielone, na którym...rozwiń całość

   Przejście podziemne to najlepsze możliwe rozwiązanie. Korzystam z tamtego miejsca zarówno jako kierowca, jak i pieszy. Jak zrobią światła, jako pieszy będę czekał godzinę na zielone, na którym zdążę dojść do połowy jezdni, a jako kierowca również godzinę poczekam jak mi się czerwone zapali. I później się dziwić, że jedni na drugich plują.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   m.

   m. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Wrocław światłami STOI. Póki będziemy pompować miliony w stadion i kopaczy na sensowne rozwiązania drogowe nigdy w tym mieście pieniędzy nie będzie.
   Poruszanie się po mieście jako pieszy to...rozwiń całość

   Wrocław światłami STOI. Póki będziemy pompować miliony w stadion i kopaczy na sensowne rozwiązania drogowe nigdy w tym mieście pieniędzy nie będzie.
   Poruszanie się po mieście jako pieszy to dramat. Co krok to stoję na światłach. Puśćcie w końcu samochody i tramwaje pod ziemię.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wrocław światłami i korkami stoi

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Widać naszym włodarzom tytuł najbardziej zakorkowanego miasta w Polsce już nie wystarczy i chcą zrobić z Wrocławia najbardziej zakorkowane miasto w Europie, a może i na świecie. Ręce opadają jak...rozwiń całość

   Widać naszym włodarzom tytuł najbardziej zakorkowanego miasta w Polsce już nie wystarczy i chcą zrobić z Wrocławia najbardziej zakorkowane miasto w Europie, a może i na świecie. Ręce opadają jak czyta się o kolejnych durnych pomysłach tych imbecyli.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ech..

   PL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   To na grabiszyńskiej będzię masakra, już teraz światła zlokalizowane przy przystankach tramwajowych przy lidlu i bzowej generują bardzo długie przestoje. Wyglada to tak że jak tramwaj wieżdża na...rozwiń całość

   To na grabiszyńskiej będzię masakra, już teraz światła zlokalizowane przy przystankach tramwajowych przy lidlu i bzowej generują bardzo długie przestoje. Wyglada to tak że jak tramwaj wieżdża na przystanek to zapala się czerwone światło dla samochodów, potem rusza i swiatło czerwone pali się jeszcze jakieś 5-7 sekund po jego odjeździe, ten czas plus czas na wysiadanie i wsiadanie to czasem jest jakieś 25-30 sekund a zdarza się jeszcze że co lepszy cfaniak widząc że na światłach przed przystankiem pali się czerwone wyprzedza tramwaj i zatrzymuje się przed nim, kiedy zapali się zielone cfaniak przejeżdża tramwaj za nim i znowu czerwone. Kiedy jadą daw tramwaje jeden za drugim no to już jest dramat, czasy przejazdu przez jeden przystanek idą w minuty a cała grabiszyńska w korku. To przejście gdzie chcą ustawić światła jest bardzo niebezpieczne i widziałem już tam nie raz jak ktoś cudem z życiem uszedł.Trzeba postawić te swiatła ale trzeba też zastanowić się nad tym jak poprawić płynność ruchu na całej grabiszyńskiej!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na skrzyżowaniu...

   Pewnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   ...Krucza - Mielecka - Stalowa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobre decyzje

   Egon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 10

   Wreszcie coś miasto dobrego zrobi dla pieszych.Ostatnio dobrze robia tylko rowerzystom i kierowcom.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   m.

   m. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

   To jest dobrze dla pieszych? Tak samo zamknięcie przejścia wzdłuż Świdnickiej gdzie w zamian będą kazali mi stać na światłach jest dobre?
   Dobrze jest wtedy kiedy po mieście będę mógł poruszać się...rozwiń całość

   To jest dobrze dla pieszych? Tak samo zamknięcie przejścia wzdłuż Świdnickiej gdzie w zamian będą kazali mi stać na światłach jest dobre?
   Dobrze jest wtedy kiedy po mieście będę mógł poruszać się bezkolizyjnie i bezpiecznie. Żadne światła mi tego ostatniego nie zagwarantują a jeszcze będę musiał swoje odstać.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   po co ??

   wrocławski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Swiatła na Ul Grabiszynskiej to bezmysle wywalenie kasy, gdyz zapewnia one przejscie jedynie do Lidla i na komisariat Policji... A stawiaje je zapewne dlatego bo tam Szkola stoi ... po co swiatla...rozwiń całość

   Swiatła na Ul Grabiszynskiej to bezmysle wywalenie kasy, gdyz zapewnia one przejscie jedynie do Lidla i na komisariat Policji... A stawiaje je zapewne dlatego bo tam Szkola stoi ... po co swiatla na grabiszynskiej co 200m ??zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Masz rację!

   Pewnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Słuszna racja. Światła co 200 m - głupota!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama