Dzień Nauczyciela 2013. Co kupić na prezent, pióro czy...

  Dzień Nauczyciela 2013. Co kupić na prezent, pióro czy karnet na SPA? [PROPOZYCJE]

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Uczniowie szkoły w Wałbrzychu co rok przygotowują dla nauczycieli występy artystyczne

  Uczniowie szkoły w Wałbrzychu co rok przygotowują dla nauczycieli występy artystyczne ©fot. Dariusz Gdesz

  Co nauczyciel chciałby dostać z okazji swojego święta? Okazuje się, że... niczego nie oczekuje. Katarzyna Łaszkiewicz, rzecznik i bibliotekarka X LO przy ul. Pieszej we Wrocławiu, zaznacza, że czasy się zmieniają. Zanika zwyczaj kupowania nauczycielom prezentów z okazji Dnia Edukacji Narodowej przypadającego 14 października.
  Uczniowie szkoły w Wałbrzychu co rok przygotowują dla nauczycieli występy artystyczne

  Uczniowie szkoły w Wałbrzychu co rok przygotowują dla nauczycieli występy artystyczne ©fot. Dariusz Gdesz

  - Dobrze, jeżeli w ogóle uczniowie złożą życzenia. Wtedy jest nam bardzo miło. Ubolewamy, że nie zawsze o tym pamiętają - mówi Katarzyna Łaszkiewicz. Ale nie narzeka na brak prezentów. - W ogólnym rozrachunku to bardzo dobre, że uczniowie nie wykosztowują się na prezenty. Wszystko się toczy normalnym, służbowym trybem. W dzisiejszych czasach nikt nikomu nie jest nic winien i tak powinno pozostać - uważa Łaszkiewicz.


  W X LO dziś rano do szkoły przyjdą tylko ci licealiści, którzy przygotowują część artystyczną, nad którą pieczę ma Katarzyna Łaszkiewicz. Pozostali przyjdą później, by ją obejrzeć. - Można się spodziewać, że we wtorek pojawią się kwiaty od klasy dla wychowawców, ale to przestaje być regułą. A o prezentach zapomnijmy, bo już nie te czasy. Pamiętam jak kiedyś podczas matur od ciast i smakołyków przygotowanych przez rodziców uginały się stoły. A teraz każdy nauczyciel z komisji przynosi śniadanie ze sobą i zjada w przerwie - zauważa Katarzyna Łaszkiewicz.

  Na droższe prezenty mogą liczyć najczęściej wychowawcy klas maturalnych, którzy żegnają się już ze swoimi podopiecznymi. Ale to raczej na zakończenie roku. - Czasem się zdarza, że dostają wieczne pióra. Ale nigdy w Dniu Nauczyciela. Pióro to nauczycielski prezent. Bardzo typowy, elegancki, powściągliwy i wręcz służbowy - mówi Katarzyna Łaszkiewicz. Dodaje, że choć są pióra za kilkaset złotych, można znaleźć i takie za kilkadziesiąt, równie pięknie opakowane i w torebce z firmowym znaczkiem znanej firmy.

  Do składki na klasowy prezent dla nauczyciela uczniowie powinni się przygotować wcześniej. Najczęściej już na początku roku obmyślają stawkę.

  A co, jeśli nie było czasu robić zbiórki z kolegami i kupić karnetu do spa (50-300 zł) czy pióra? Jest jeszcze kilka wyjść.
  Uczniowie podstawówek często przygotowują programy artystyczne, a na zajęciach technicznych robią ramki na zdjęcia z masy solnej, laurki czy aniołki z papieru. To miły gest, a prezent nie będzie uznany za pretensjonalny - bo prawie nic nie kosztuje. Nauczyciel z pewnością się ucieszy. Za małe pieniądze zrobimy też kolaż ze zdjęć klasowych, na którym każdy uczeń się podpisze.

  Starsi uczniowie z odrobiną talentu aktorskiego mogą sami pobawić się w nauczyciela. - Kiedyś jeden z moich uczniów odegrał scenkę, w której jest mną. Założył perukę, naśladował moje gesty i akcent. Dawno się tak nie uśmiałam - pisze na jednym z internetowych forów nauczycielka Ania.

  Popularne są też zabawne prezenty, np. koszulka z napisem "dla najlepszego belfra" czy szklanka dla supernauczyciela.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Proponuję

   DonPerditto (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Onanizator spalinowy z turbodoładowaniem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Marol

   wiadro guana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   To już nie pytacie nawet CZY coś kupować, ale CO kupować?
   Tak jak by to było oczywiste!
   Dobry nauczyciel to dobry człowiek, a taki najbardziej doceni szczerą wdzięczność dziecka. Można to...rozwiń całość

   To już nie pytacie nawet CZY coś kupować, ale CO kupować?
   Tak jak by to było oczywiste!
   Dobry nauczyciel to dobry człowiek, a taki najbardziej doceni szczerą wdzięczność dziecka. Można to wyrazić szacunkiem, albo np. rysunkiem. (Rymło mi się-prawda) zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zamiast prezentów więcej szacunku dla nauczyciela i jego ciężkiej pracy.

   propozycja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   To zupełnie wystarczy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

   Co to za dziwne napędzanie jakiejś chorej machiny??/A nauczyciele na dzie dziecka coś uczniom kupują/? nie przypominam sobie-niech sobie belfry same świętują i nie wymyslajcie kolejnyj świeckiej...rozwiń całość

   Co to za dziwne napędzanie jakiejś chorej machiny??/A nauczyciele na dzie dziecka coś uczniom kupują/? nie przypominam sobie-niech sobie belfry same świętują i nie wymyslajcie kolejnyj świeckiej tradycji...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   marry (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   co za bałwan?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dyzurny temat

   sed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13

   Jak co roku pismacy z GW nie umieja napisac niczego poza paszkwilem. Co tam nedza edukacji, likwidacja lektur, fatalne egzaminy, najwazniejsze sa prezenty dla nauczycieli. Poziom niektorych tekstow...rozwiń całość

   Jak co roku pismacy z GW nie umieja napisac niczego poza paszkwilem. Co tam nedza edukacji, likwidacja lektur, fatalne egzaminy, najwazniejsze sa prezenty dla nauczycieli. Poziom niektorych tekstow w tej gazecie jest zenujacy, zastanawiam sie, po co we Wroclawiu jest Wydzial Dziennikarstwa...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dajcie z tym spokój

   g (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   pamiętam starą larwę od geografii ze szkoły przy Słubickiej, która sama mówiła co jej kupić. Obrzydzenie bierze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama