Kąty Wrocławskie: Zawieszony protest kierowców

  Kąty Wrocławskie: Zawieszony protest kierowców

  Ryszard Żabiński

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kierowcy, którzy od czwartku okupowali budynek biurowy holenderskiej firmy Schavemaker w Kątach Wrocławskich zawiesili protest.
  We wtorek o godz. 12 w gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędą się bowiem negocjacje przedstawicieli firmy i związków zawodowych. Obecni też będą członkowie prezydium Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego.

  Jak poinformował nas Zbigniew Rudnik, przewodniczący międzyzakładowej organizacji związkowej NSZZ "Solidarność" ochroniarze nie dopuścili do tego, aby protestującym dostarczano jedzenie. Ponadto na noc otwarto drzwi i okna, żeby wychłodzić pomieszczenia biurowe i utrudnić protest. Związkowcy zawiadomili Państwową Inspekcję Pracy i prokuraturę. Po tym wojewoda dolnośląski zaproponował wspólne negocjacje na terenie urzędu wojewódzkiego. Przedstawiciele holenderskiej firmy zgodzili się na to.

  Protestujący kierowcy domagają się przywrócenia do pracy zwolnionych związkowców i cofnięcia decyzji o obcięciu diet, które stanowią podstawową część ich dochodów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama