Jesień we Wrocławiu: "Październik na Nadodrzu"

  Jesień we Wrocławiu: "Październik na Nadodrzu"

  Hanna Wieczorek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kamienica przy ul. Pomorskiej na Nadodrzu

  Kamienica przy ul. Pomorskiej na Nadodrzu ©Janusz Wójtowicz

  "Październik na Nadodrzu" to cykl imprez, które mają przybliżyć nam to jedno z najbardziej znanych wrocławskich osiedli. Wrocławianie mogą obejrzeć wystawy poświęcone Naododrzańskim przemianom, obejrzeć filmy, wziąć udział w sesji naukowej oraz wybrać się na spacer, a także wycieczkę historycznym pociągiem. Oczywiście odjazd zaplanowano z Dworca Nadodrze.
  Kamienica przy ul. Pomorskiej na Nadodrzu

  Kamienica przy ul. Pomorskiej na Nadodrzu ©Janusz Wójtowicz

  Jeszcze można się zapisać na piątkowe (11 października) wycieczki pociągiem historycznym. Pociąg w podróż wyrusza trzy razy – o godzinie 11:45, 13 oraz 14:55. W podróży na trasie Wrocław Nadodrze-Sołtysowice-Wrocław Nadodrze pasażerom będzie towarzyszyć przewodnik, który opowie o historii Naododrza. Zgłoszenia przyjmuje Infopunkt Łokietka 5 (mail: infopunkt@lokietka5.pl). W mailu zgłoszeniowym trzeba podać imię, nazwisko, telefon oraz termin wycieczki.


  Organizatorzy "Października na Nadodrzu" polecają także wieczory filmowe w EkoCentrum przy ul. św. Wincentego 26a, które odbędą się 10, 17 oraz 24 października. Będziemy mogli na nich zobaczyć filmy odnalezione w archiwach wrocławskiego oddziału Telewizji Polskiej.

  17 października rozpoczyna się dwudniowa sesja naukowa w Ratuszu. Jeśli się na nią wybierzemy, będziemy mogli posłuchać między innymi o historii szpitala im. Rydygiera, działaniach wojennych na Przedmieściu Odrzańskim podczas II wojny światowej, Osobowicach jako miejscu rekreacji wrocławskich mieszczan. A przy okazji obejrzymy wystawę "Przedmieście Odrzańskie we Wrocławiu, przemiany".

  "Październik na Nadodrzu" przygotowało Muzeum Miejskie we Wrocławiu przy współpracy stowarzyszenia Wratislaviae Amici, Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz koła przewodników miejskich przy PTTK.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jesień we Wrocławiu

   abnegacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   https://www.facebook.com/photo.php?fbid=562812653772303&set=a.509372552449647.1073741838.310415769011994&type=1&theater

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zapraszamy, ale...

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   ... uwaga: w czasie spacerów zalecam uważne patrzenie pod nogi: na wszystkich chodnikach, w odstępach ok. 4-metrowych zalegają psie odchody.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Filipie

   Diana z Nadodrza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   ten budynek na Pomorskiej ,na FOTCE wygłada w miarę znośnie ,bowiem w rzeczywistośći to jest obraz nędzy i rozpaczy nie tylko na zewnątrz !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ,czy ten STRUP (na fotce )po prawej stronie

   Filip (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   też dostanie nową elewację ? Wygląda wyjątkowo OHYDNIE !!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Elewacja

   Ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Elewacja tego "strupa" po prawej zaplanowana była na styczeń 2013r. Niestety właściciel lokalu użytkowego nie wywiązał się ze swoich zobowiązań (partycypacja w kosztach remontu) i niestety remont...rozwiń całość

   Elewacja tego "strupa" po prawej zaplanowana była na styczeń 2013r. Niestety właściciel lokalu użytkowego nie wywiązał się ze swoich zobowiązań (partycypacja w kosztach remontu) i niestety remont elewacji odsunął się w niebyt. Może administrator i pozostali właściciele (również gmina) zbyt słabo tego pana motywowali?
   Ale zgoda, wygląda okropnie , dalej niszczeje i stwarza zagrożenie.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama