Ważne
  Z okazji 4. rocznicy śmierci Jana Pawła II mamy dla Państwa...

  Z okazji 4. rocznicy śmierci Jana Pawła II mamy dla Państwa specjalną pocztówkę

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dziś mija 4. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Z okazji rocznicy mamy dla Państwa specjalną pocztówkę z Ojcem Świętym.
  Nie ma chyba na Dolnym Śląsku parafii, w której nie byłoby mszy św. w intencji beatyfikacji wielkiego Polaka.

  We Wrocławiu obchody rozpoczną się o godz. 11 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego promocją książki "Do Wrocławia przybywałem wiele razy..." i pokazem filmów z wizyt papieża. Podczas konferencji "Widziany z Wrocławia" o związkach Jana Pawła II z Dolnym Śląskiem opowie kard. Henryk Gulbinowicz.
  Po mszy w katedrze o godz. 18.30, którą odprawi abp Marian Gołębiewski, wyruszy "Marsz dla Jezusa w hołdzie Janowi Pawłowi II". Uczestnicy ze świecami przejdą sprzed katedry do bazyliki św. Elżbiety. Tam na godz. 21.37 zaplanowano uroczysty apel.
  W parafii oo. franciszkanów przy ul. Kruczej na koncercie o godz. 18.30 wystąpi 120 muzyków, m.in. Męski Chór Kameralny Cantilena.

  W Wałbrzychu bp Ignacy Dec o godz. 17 tradycyjnie odprawi mszę św. na stadionie na Białym Kamieniu.
  Z kolei w Legnickiej katedrze o godz. 17.30 rozpocznie się multimedialna Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II. Potem zostanie odprawiona msza.
  W kościele pw. św. Jana o godz. 20.15 oo. franciszkanie zapraszają na czuwanie. W programie są m.in.: występ aktorów Teatru Współczesnego we Wrocławiu oraz zespołu muzyki dawnej Ars Cantus. W

  Lubinie w kościele św. Jana Bosko po mszy o g. 18 zaśpiewa Antonina Krzysztoń.
  Natomiast w Jeleniej Górze w parafii św. św. Erazma i Pankracego o godz. 18 uroczystości rozpoczną msza św. i adoracja. Następnie będzie wieczornica z prezentacją multimedialną o Janie Pawle II.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo