Ważne
  Wrocław: Czy marihuana może leczyć? Dziś o tym porozmawiają

  Wrocław: Czy marihuana może leczyć? Dziś o tym porozmawiają

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Konferencja Wolnych Konopi zorganizuje dziś spotkanie na temat medycznych właściwości konopi indyjskich i produkowanej z nich marihuany.
  Dziś odbędzie się spotkanie zorganizowane przez Konferencję Wolnych Konopi. Udział w niej wezmą specjaliści ze środowiska medycznego i prawniczego. Udział w niej zapowiedziała również europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg, która będzie mówiła o stanowisku innych państw Europy w sprawie strategii narkotykowej.

  Głównym tematem rozmów będzie zastosowanie konopi i produkowanej z niej marihuany w leczeniu, m.in. stwardnienia rozsianego czy choroby Alzheimera. W tych przypadkach leki zawierające konopie indyjskie są zalecane przez wielu europejskich lekarzy, jako remedium na ból i redukcję skurczu mięśni.

  Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 16 w budynku przy ul. Legnicka 65, sektor 3.

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wew

   dgdgf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Pedofilskie mendy rozdają gnojom towar, żeby byli posłuszni i uzależnieni.

   To my ćpuny
   Ćpaj z nami:
   tel.508-473-039
   oraz
   tel.883-035-774

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do neurologa

   jakub gajewski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zna PAN kogoś takiego jak prof. Jerzy Vetulani? Najbardziej znany i poważany neurolog, który głosi inne tezy niż anonimowy neurolog z internetu. Sam PAN neurolog mówi aby nie szukavc wiedzy w...rozwiń całość

   Zna PAN kogoś takiego jak prof. Jerzy Vetulani? Najbardziej znany i poważany neurolog, który głosi inne tezy niż anonimowy neurolog z internetu. Sam PAN neurolog mówi aby nie szukavc wiedzy w internecie zatem sam przyznaje,ze jego komentarz jest co najmniej niewiarygodny. Mogę panu przytoczyć parę linków przeczAcych panskim tezom. Radze zainteresować się głębiej tematem i zmienić źródła czerpania informacji.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Większej bzdury nie czytałem - THC w leczeniu ch. Alzheimera i SM

   Neurolog (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   Po raz pierwszy zdecydowałem się na komentarz pod artykułem w GW. Jestem neurologiem z 15-letnim stażem pracy i nie wiem, skąd piszący ten artykuł zasięgnął takich informacji... Skutki negatywne...rozwiń całość

   Po raz pierwszy zdecydowałem się na komentarz pod artykułem w GW. Jestem neurologiem z 15-letnim stażem pracy i nie wiem, skąd piszący ten artykuł zasięgnął takich informacji... Skutki negatywne działania THC na neurony (deficyty poznawcze, spłycenie intelektu) WIELOKROTNIE przewyższają potencjalne plusy stosowania konopi. Nie wspominając już o innych zagrożeniach, jak zwiększone ryzyko zachorowania na schizofrenię czy chorobę afektywną dwubiegunową.
   Proszę nie pisać więcej podobnych bzdur. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spoko

   ;-) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Z jednej strony narkomania (i alkoholizm też) to zło, ale z drugiej jak ktoś już ma Alzheimera, to mu raczej "deficyty poznawcze i spłycenie intelektu" nie zagrażają.

   Dobierajmy więc jakoś...rozwiń całość

   Z jednej strony narkomania (i alkoholizm też) to zło, ale z drugiej jak ktoś już ma Alzheimera, to mu raczej "deficyty poznawcze i spłycenie intelektu" nie zagrażają.

   Dobierajmy więc jakoś sensowniej argumenty.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   N (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Chodzi o pogorszenie (dodatkowe) wspomnianych dysfunkcji mózgu. W jaki sposób coś ma pomagać, skoro pogłębia wspomniane deficyty poznawcze??

   Ma Pan rację - jakoś sensowniej dobierajmy argumenty :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   l

   l (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   panie nieurolog z internetu, skoro taki jestes pewien swoich tez to prosze pokazac badania i wyniki.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   Neurolog (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/

   Proszę poszukać. Tu znajdzie Pan rzetelne informacje wraz z badaniami naukowymi oraz ich wynikami.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie neurologu...

   Coś mi tu Wujek kłamiesz! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Skoro w Panu taka wielka wiedza i "odwaga", żeby komentować artykuły GW - to niech Pan się ustosunkuje do tego, że w wielu europejskich krajach, marihuana jest podawana, jako lek i podobnych bzdur...rozwiń całość

   Skoro w Panu taka wielka wiedza i "odwaga", żeby komentować artykuły GW - to niech Pan się ustosunkuje do tego, że w wielu europejskich krajach, marihuana jest podawana, jako lek i podobnych bzdur nigdy nie udało mi się wyczytać. Jakim sensem byłoby działanie na szkodę pacjenta, skoro według Pana marihuana ma więcej w sobie tych złych rzeczy? Wystarczy przetrząsnąć YT w poszukiwaniu filmów, gdzie ludzie ze stwardnieniem rozsianym palą ten jakże śmiertelny i niebezpieczny (sic!) i mówią, że wyraźnie działa to na nich uspokajająco i łagodzi ból? Naczytał się Pan chyba za dużo pierdół albo jest Pan wyjątkowo podatny na to, co powiedzą w telewizji - trzeźwiejszego spojrzenia na świat Wujek!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gratuluję źrodeł wiedzy

   Neurolog (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Jeśli szuka Pan rzetelnych informacji na you tube lub (o zgrozo) na forach internetowych to życzę powodzenia w zdobyciu wiedzy nt marihuany.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Groźna marihuana to mit

   Neuro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Jako kolega po fachu, również neurolog, a dodatkowo, hobbystycznie, nie będzie to nadużycie, jeśli tak to nazwę - toksykolog, mogę powiedzieć, że marihuana nie jest taka "zła, jak ją malują"....rozwiń całość

   Jako kolega po fachu, również neurolog, a dodatkowo, hobbystycznie, nie będzie to nadużycie, jeśli tak to nazwę - toksykolog, mogę powiedzieć, że marihuana nie jest taka "zła, jak ją malują".

   Różne szkoły neurologiczne różnie interpretują szkodliwość działania tej popularnej używki. Z pewnością legalny i popularny alkohol narobił więcej złego i ma wielokrotnie większa szkodliwość niż marihuana. To absurd polskiej rzeczywistości, że marihuana jest zakazana i ludzie są za nią karani.

   Patrząc z innej perspektywy: niekaranie za niegroźną marihuanę to o kilkadziesiąt tysięcy, jak nie kilkaset tysięcy spraw mniej dla Policji i o kilkadziesiąt tysięcy (kilkaset tysięcy) więcej rąk do pracy i skupienia czasu pracy Policji na ważniejsze sprawy.

   Ludzie, nie dajcie się zwieść lobby oczerniającym marihuanę. Oni robią dobrze tylko mafiom narkotykowym, które zarabiają na nielegalnej marihuanie.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo