Ważne
  Poznaliśmy "Anioła w czepku". Zobacz wręczenie nagród...

  Poznaliśmy "Anioła w czepku". Zobacz wręczenie nagród [ZDJĘCIA]

  Karolina Szypuła

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Poznaliśmy "Anioła w czepku". Zobacz wręczenie nagród [ZDJĘCIA]
  1/21
  przejdź do galerii

  ©fot. Janusz Wójtowicz

  Plebiscyt na najbardziej przyjazną wrocławską pielęgniarkę rozstrzygnięty. Konkurs wygrała Katarzyna Nowak - pracująca w 4. Szpitalu Wojskowym z Polikliniką przy ul. Weigla we Wrocławiu. Zdobyła 5442 głosy! We wtorek w hotelu Wrocław, trzem najwyżej sklasyfikowanym pielęgniarkom wręczono statuetki Aniołów.
  Plebiscyt "Anioł w czepku" prowadziliśmy od maja. Czytelnicy, wysyłając esemesy, mogli oddawać głosy na najbardziej przyjazną pacjentom pielęgniarkę. Do plebiscytu zgłoszono wie-le "Aniołów", a zwyciężyła Katarzyna Nowak. To pielęgniarka pracująca od pięciu lat na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii szpitala przy ul. Weigla.

  Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno Dorota Zierkiewicz (w zawodzie od 25 lat, pracuje na oddziale chirurgii onkologicznej w Dolnośląskim Centrum Onkologii przy ul. Hirszfelda we Wrocławiu) oraz Beata Gulczyńska (15-letni staż pracy, niesie pomoc na oddziale intensywnej terapii dziecięcej w Akademickim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej).

  Laureatki zostały uhonorowane szklaną statuetką anioła. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę pieniężną: 4 tys. zł. Laureatki dostały też liczne nagrody rzeczowe. - Wszystkie jesteśmy aniołami - mówi Katarzyna Nowak. - To niezwykłe wyróżnienie, na które zasługuje każda z nas. Na sukces zawsze pracuje zespół - wyjaśnia.

  Zdobywczyni trzeciego miejsca, Beata Gulczyńska, dodała: - Zdecydowałyśmy się na trudny zawód, każda pielęgniarka powinna być doceniona za trud wkładany w pracę.

  Laureatki zgodnie twierdzą, że wszyscy współpracownicy cieszą się z ich sukcesu, ale podkreślają, że one zostały wyróżnione spośród setek - a to zaszczyt. Należy jednak pamiętać o wszystkich, którzy pracują razem z nimi i pomagają w byciu jak najlepszymi. - Pielęgniarka to taki anioł stróż na Ziemi - podsumowuje Urszula Olechowska, przewodnicząca DORPiP.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szczerze

   Szczery (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   Gratulacje kupionego zwycięstwa.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo