Z Wrocławia do Rosji za kilkaset złotych? Możliwe, że już...

  Z Wrocławia do Rosji za kilkaset złotych? Możliwe, że już niebawem

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rosyjscy turyści poznali Wrocław dzięki Euro 2012. Teraz chętnie odwiedzają nasz region

  Rosyjscy turyści poznali Wrocław dzięki Euro 2012. Teraz chętnie odwiedzają nasz region ©fot. Paweł Relikowski

  Możliwe, że już w przyszłym roku polecimy samolotem z Wrocławia do obwodu kaliningradzkiego i Sankt Petersburga. To plany władz wrocławskiego lotniska, a także rosyjskich biur turystycznych, które w podróżach na Dolny Śląsk wietrzą niezły biznes. W 2010 r. nasze województwo odwiedziło 15 tys. turystów z Rosji. W 2011 r. było ich już 27 tys, a w 2012 r. - aż 45 tys. Oczywiście, decydujące znaczenie miało Euro 2012.
  Rosyjscy turyści poznali Wrocław dzięki Euro 2012. Teraz chętnie odwiedzają nasz region

  Rosyjscy turyści poznali Wrocław dzięki Euro 2012. Teraz chętnie odwiedzają nasz region ©fot. Paweł Relikowski

  Eksperci twierdzą, że zainteresowanie naszym regionem wśród Rosjan wciąż jest duże. Póki co przegrywamy jednak konkurencję o rosyjskiego turystę z Krakowem, Warszawą czy Pomorzem. Dlatego nadzieje wiążą z wizytą przedstawicieli 17 biur podróży z obwodu kaliningradzkiego, którzy w tym tygodniu odwiedzili Dolny Śląsk. - Duże wrażenie zrobiły na nas miejsca, gdzie można spędzać czas aktywnie, na przykład kopalnia w Zlotym Stoku, Kompleks Osówka czy miasteczko Western City.
  Atrakcyjne są też wasze uzdrowiska. Jest tutaj duży potencjał turystyczny. Rosyjskim klientom trzeba tylko ułatwić transport na Dolny Śląsk - twierdzi Svetlana Slepenok z biura turystycznego Junona.

  Wizyta ma zachęcić operatorów turystycznych do zainwestowania w lotnicze połączenia ze stolicą Dolnego Śląska. - Dokładamy wszelkich starań, żeby udało się jeszcze tym roku uruchomić połączenia czarterowe między obwodem kaliningradzkim a Wrocławiem, a być może także połączenia z Sankt Petersburgiem - mówi Dariusz Kuś, prezes portu lotniczego we Wrocławiu.
  W sezonie zimowym czarterowe loty do Wrocławia mogłyby odbywać się nawet co tydzień. To byłby dobry wstęp dla uruchomienia regularnych połączeń. Skorzystają z nich także wrocławianie. Tym bardziej, że loty wcale nie byłyby drogie. Podróż do Rosji w dwie strony kosztowałaby kilkaset złotych.

  Władze wrocławskiego lotniska negocjują z liniami rozpoczęcie regularnych połączeń do Rosji. Niewykluczone, że pojawią się w rozkładzie lotów w 2014 r. - Taką drogę przeszło lotnisko w Dreźnie. Tam też najpierw uruchomiono połączenia czarterowe, dzięki którym turyści mogli udać się do Karlowych Warów. Te połączenia bardzo szybko przekształciły się w regularne loty - mówi prezes Kuś.

  Jak popularne są podróże na wschód, pokazuje historia połączeń lotniczych między Wrocławiem a Lwowem. Obłożenie kursów na tej trasie latem wynosiło ponad 50 proc, co było bardzo dobrym wynikiem. Jednak Eurolot, przewoźnik, który je uruchomił, zamknął linię w styczniu, bo jego samoloty musiały obsłużyć trasy ważniejsze dla PLL LOT.

  Połączenia miały powrócić wiosną, ale nie uruchomiono ich do tej pory. Na pytanie o loty do Lwowa pracownicy Eurolotu poinformowali nas jedynie, że przewoźnik bada możliwe trasy z Wrocławia, nie wykluczając połączeń na wschód.

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lot marzeń

   Kikuci (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Czekam z utęsknieniem kiedy będzie można latać z Wrocławia do Moskwy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BEZPIECZNIE

   abc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   BEZPIECZNIE TO TAM MOŻE NIE JEST ALE WIELOKROTNIE TAM BYWAŁEM W RÓŻNYCH MIASTACH I ANI RAZU NIE ZOSTAŁEM ZGWAŁCONY.CZEGO NIE DA SIĘ POWIEDZIEĆ O WROCŁAWIU GDZIE WIELOKROTNIE SPOTKAŁA MNIE TA...rozwiń całość

   BEZPIECZNIE TO TAM MOŻE NIE JEST ALE WIELOKROTNIE TAM BYWAŁEM W RÓŻNYCH MIASTACH I ANI RAZU NIE ZOSTAŁEM ZGWAŁCONY.CZEGO NIE DA SIĘ POWIEDZIEĆ O WROCŁAWIU GDZIE WIELOKROTNIE SPOTKAŁA MNIE TA WĄTPLIWA PRZYJEMNOŚĆ.OSTATNIO W GALERII ARKADY.CHOĆ JESTEM GEJEM NIE BYŁEM TYM ZACHWYCONY.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niepotrzebne

   nilay73 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Niech sie lepiej postaraja o takich przewoznikow jak Emirates badz Qatar Airways, ktore otworza nam droge na Bliski i Daleki Wschod oraz Azje za -w miare godziwe- pieniadze.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciągnie cię do szariatu?

   Misiu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Za pieniądze można kupić wiele ale w mentalności arabskiej nadal jest VII wiek. Prześladowanie innowierców, dyskryminacja kobiet i niewolnictwo. Poczytaj o tych krajach zanim pojedziesz.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to coś dla naszych kiboli i 'bractwa pislamskiego'...

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

   ...oni tak lubią braci rosjan! - Ferdek Kiepski

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   si (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 1

   byłoby fajnie. marzę o podróży do st. petersburga


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To prawda też marzy mi się podróz właśnie tam

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   jest tyle fajnych miejsc tylko loty niech tam będą :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Popieram :)

   Kalinka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 2

   Ja również marzę o podróży w tamte strony. Chętnie poćwiczyłabym mój rosyjski w pięknym Sankt Petersburgu, albo Archangielsku...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rosja

   badura (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Sankt Petersburg to podobno ciekawe miasto itd. Do Rosji raczej bym się nie wybierał, jest tam duże bezprawie i niebezpiecznie tam jest, nie to co w naszym kraju...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama