Oleśnica: Józef Szmaj zachowa mandat

  Oleśnica: Józef Szmaj zachowa mandat

  Katarzyna Kijakowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dziś powiatowi radni rozpatrywali uchwałę o odebraniu mandatu Józefowi Szmajowi.
  Wniosek w tej sprawie złożył wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec, do którego zwrócił się inny radny z powiatu Walerian Pietrzak. O co poszło? Szmaj wrócił do sprawy w tuż przed głosowaniem, które miało ostatecznie rozstrzygnąć o jego samorządowej karierze.
  - W Baku Spółdzielczym w Dziadowej Kłodzie pracuję od 1974 roku - relacjonował. - W 2002 roku kilkanaście banków spółdzielczych z naszego rejonu połączyło siły.
  W ten sposób wszedłem do zarządu Banku Spółdzielczego w Oleśnicy. Pracuję w nim społecznie, podobnie jak wszyscy inni dyrektorzy takich placówek. Pensję otrzymują jedynie za kierowanie placówką w Dziadowej Kłodzie.

  W 2003 roku Starostwo Powiatowe w Oleśnicy ogłosiło przetarg na obsługę bankową powiatu, zaznaczając przy tym, że zwycięzca jest zobligowany do otwarcia punktu kasowego w urzędzie przy ul. Słowackiego. Oleśnicki bank spółdzielczy był jedynym, który stanął do konkursu i go wygrał. Sytuacja powtórzyła się w 2007 roku. I to właśnie, a więc prowadzenie działalności na mieniu powiatu i rzekome czerpanie z tego korzyści, zarzucił Szmajowi wojewoda, a wcześniej jego kolega z rady powiatu Walerian Pietrzak.
  - Tyle tylko, że ani ja, ani mój oddział w tych przetargach nie uczestniczyliśmy - tłumaczy Józef Szmaj.

  Podczas głosowania rada podzieliła się na trzy obozy. Najmniej liczny był ten, który skupiał zwolenników odebrania Szmajowi mandatu. Za tym opowiedziały się tylko trzy osoby.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama