Ważne
  Dolny Śląsk: Fałszywy dentysta leczył zęby bez uprawnień...

  Dolny Śląsk: Fałszywy dentysta leczył zęby bez uprawnień [ZDJĘCIA]

  MW

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dolny Śląsk: Fałszywy dentysta leczył zęby bez uprawnień [ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii

  ©fot. policja

  Policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego o leczenie zębów bez uprawnień. „Dentysta” działał na terenie powiatu bolesławieckiego. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
  Bolesławieccy policjanci zatrzymali 49-letniego obywatela Ukrainy, który przyznał się do pełnienia praktyki stomatologicznej i protetycznej bez wymaganych uprawnień oraz zezwoleń. Mężczyzna na początku zajmował się w Polsce protetyką, na co też nie miał uprawnień.

  Jednak, gdy jeden z klientów zapytał czy również wyleczy mu zęby, podejrzany bez wahania podjął się zadania, na które był przygotowany, ponieważ posiadał materiał do wykonania plomb i znieczulania. Ukraińcowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tylko DB

   SZCZERBATY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   He DB i co sie dziwić..;);0

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dental

   The Special One

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   heheheh Miałem tak samo Dentysta na Nowym Dworze .Poczekalnia oblepiona dyplomami z góry do dołu.Uwaga teraz najlepsze:Większość dyplomów była z USA.Jak je czytałem to koleś był chyba w...rozwiń całość

   heheheh Miałem tak samo Dentysta na Nowym Dworze .Poczekalnia oblepiona dyplomami z góry do dołu.Uwaga teraz najlepsze:Większość dyplomów była z USA.Jak je czytałem to koleś był chyba w 20-30amerykańskich miastach.Ku..a Globloter:-) hahaha a dentysta ma ponad 30 latzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ch.j z uprawnieniami!

   ważne czy dobrze leczył! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19

   ja chodziłem do takiej z kilkudziesięcioma dyplomami i certyfikatami co to co i rusz wyjeżdżała na rozmaite szkolenia, sympozja i wykłady w Polsce i za granicą organizowane na potęgę przez...rozwiń całość

   ja chodziłem do takiej z kilkudziesięcioma dyplomami i certyfikatami co to co i rusz wyjeżdżała na rozmaite szkolenia, sympozja i wykłady w Polsce i za granicą organizowane na potęgę przez niezliczone organizacje, zrzeszenia, fundacje i inne gów.niane podmioty wyciągające kasę od stomatologów w zamian za kolejny dyplomik do powieszenia na ścianie

   I co?

   Po kilku latach wszystkie korony cyrkoniowe odpadają, implant szlag trafił, a plomby to zmieniała już po trzy razy na gwarancji.

   Jak dobrze leczy to dla mnie i bezdomny menel z niepełnym podstawowym może działać (jak się ogarnie)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wniosek

   dyplomata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Wniosek: Im więcej na ścianie dyplomów tym mniejsze zaufanie? bo jak dobry to nie musi się chwalić...., a poza tym te dyplomy to g... warte świstki (w większości)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ch.j z uprawnieniami!

   ważne czy dobrze leczył! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   >Wniosek: Im więcej na ścianie dyplomów tym mniejsze zaufanie?

   Wniosek taki że obecnie "papier" nie gwarantuje jakości, wiedzy czy umiejętności. Dotyczy to każdej dziedziny życia i działalności....rozwiń całość

   >Wniosek: Im więcej na ścianie dyplomów tym mniejsze zaufanie?

   Wniosek taki że obecnie "papier" nie gwarantuje jakości, wiedzy czy umiejętności. Dotyczy to każdej dziedziny życia i działalności. To nie znaczy że nie są potrzebne bo jakoś weryfikować ludzi trzeba.
   A co do branży stomatologicznej to z tymi dyplomami często jest jak w tej reklamie pasy do zębów marki ....... . Producent rejestruje stowarzyszenie powiedzmy o nazwie Ogólnopolski Towarzystwo Zdrowych Zębów i informuje że dana pasta jest numer jeden i jes zalecana przez wyżej wymienione Towarzystwo wzajemnej adoracji. Stomatolodzy są zapraszani na 2dniowe "sympozjum-szkolenie" gdzie marketingowcy wciskają kit i kuszą zyskiem a po jego zakończeniu otrzymują Dyplom z Wyróżnieniem dla doktor A. Nowak z ukończenia "jebo..logi stosowanej" wystawiony i opatrzony pieczęcią jak i podpisem prezesa OTTZ. I tak się biznes kręci. U siebie w gabinecie "polecają" produkty czy korzystają z materiałów, narzędzi, wierteł danej firmy.
   A to tylko jeden z typowych przykładów. Są ich dziesiątki ale nie chce mi się pisać.
   Chwytacie?

   >bo jak dobry to nie musi się chwalić

   To nie powinno służyć do chwalenia się tylko w rzetelny sposób dokumentować i legalizować wiedzę, umiejętności, kompetencje itd. stomatologa. A tymczasem niczemu ta sterta papieru w ramkach nie służy. Ale takie czasy. W sumie wszędzie się tak dzieje.

   "Papier" z ukończenia wyższej uczelni też częstokroć nic nie gwarantuje i ma mierne przełożenie na wiedzę czy umiejętności absolwenta.

   Oczywiście nie jest to regułą, mam nadzieję..zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ch.j z uprawnieniami!

   ważne czy dobrze leczył! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   No, poczytali? To teraz wam pokarzę jak prosto można obalić mój bełkot powyżej.

   Sam siebie zacytuję:

   >ja chodziłem do takiej z kilkudziesięcioma dyplomami i certyfikatami co to co i >rusz...rozwiń całość

   No, poczytali? To teraz wam pokarzę jak prosto można obalić mój bełkot powyżej.

   Sam siebie zacytuję:

   >ja chodziłem do takiej z kilkudziesięcioma dyplomami i certyfikatami co to co i >rusz wyjeżdżała na rozmaite szkolenia, sympozja i wykłady w Polsce i za >granicą organizowane na potęgę przez niezliczone organizacje, zrzeszenia, >fundacje i inne gów.niane podmioty wyciągające kasę od stomatologów w >zamian za kolejny dyplomik do powieszenia na ścianie

   >I co?

   >Po kilku latach wszystkie korony cyrkoniowe odpadają, implant szlag trafił, a >plomby to zmieniała już po trzy razy na gwarancji.

   >Jak dobrze leczy to dla mnie i bezdomny menel z niepełnym podstawowym >może >działać (jak się ogarnie)

   Co za bełkot! Po pierwsze anonimowo zarzucasz brak wiedzy, kompetencji i złego leczenia. To nie brzmi wiarygodnie. Należało by konkretny przypadek zbadać, czy faktycznie miał miejsce, jak byłeś leczony, na co chorowałeś, itd. zanim się oskarży dentystę o nieudolność w leczeniu zębów. Taki czczy internetowy anonimowy wpis niczego nie dowodzi a tylko gra na najprostszych ludzkich emocjach i stereotypach.
   Zresztą implant ma prawo się nie przyjąć ( o czym stomatolozg na pewno informował), koronki mają około 10letnią trwałość pod warunkiem właściwego dbania o ich stan, plomby - tu należałoby sprawdzić dlaczego się roszczelniły, ale sam piszesz żę poprawiono to w ramach gwarancji więc w czym problem?
   Co do "zarzutu" o kilkadziesiąt dyplomów z rozmaitych szkoleń, kursów, to zaleta a nie wada. Konieczność w dzisiejszych czasach i w dynamicznie rozwijającej się branży stomatologicznej. Co chwila wchodzą nowe materiały, techniki, metody diagnostyki, poszerza się wiedza o schorzeniach, ich leczeniu, powstają nowe lepsze materiały itd. Dobry dentysta MUSI być z tym wszystkim na bieżąco tak jak informatyk musi śledzić i nieustannie się szkolić, reagować na nowości, zmiany, trendy, standarty tak samo lekarz!
   "liczne dyplomy" zarzutem?! A wiesz że stomatolodzy większość z tych kursów, specjalizacji, szkoleń branżowych opłacają sami??? I to nie są małe pieniądze! Ale to inwestycja w dobro leczonego pacjenta tak aby można go było leczyć wg najnowszych stosowanych na zachodzie metod.

   A może trafiłeś właśnie na taką jak w artykule Gazety Wrocławskiej oszustkę i te wszystkie dyplomy były podrobione? To tłumaczy twoje problemy ale nie zwalaj winy na uczciwych, rzetelnych lekarzy którzy zamiast weekend z rodziną spędzają go w obcym mieście na kolejnym szkoleniu słono za nie płacąć!

   PS. Widzicie internetowe ch.uje? Ja was można robić? Do tych co mnie tak namiętnie plusowali, co teraz? Tak się robi k.urwa media! ja mam zerowe umiejęstności, dziennikarstwa nie kończyłem. Wiec jak was j.bie zawodowy p***** w zależności od jego opcji politycznych, światopoglądowych czy najczęściej od kasy jaką bierze za dany artykuł czy wpis.

   Radzę czytać blogi w tym te branżowe. Tam też kręcą lody ale mniej. Dużó mniej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A jakie miał wykształcenie?

   wrc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16

   Może był dentystą tylko nie miał unijnych papierów? A to zmienia postać rzeczy. Lepszy dentysta bez papierów niż hydraulik, który kupił sobie potrzebne papiery dentysty.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   może brał tanio

   POlski Bangladesz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   wówczas nie należy się specjalnie dziwić, że ludzie chcieli korzystać z jego usług.... Dentyści rżną taką kasę, ze mózg staje... Ok, nalezy im się, ale przy naszych przeciętnych płacach wizyta u...rozwiń całość

   wówczas nie należy się specjalnie dziwić, że ludzie chcieli korzystać z jego usług.... Dentyści rżną taką kasę, ze mózg staje... Ok, nalezy im się, ale przy naszych przeciętnych płacach wizyta u stomatologa to luksus... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tym sie zajął wymiar,a tymi co choc z papierami,ale bez zielonego pojecia kto sie ma zajac?

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   ostatnio kolejka takich przypadkow do rozpatrzenia w sądach...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo