4,5 miliona dla społeczników

  4,5 miliona dla społeczników

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Co trzeci mieszkaniec Wrocławia oddał w tym roku 1 procent swojego podatku organizacjom pożytku publicznego.
  Co trzeci mieszkaniec Wrocławia oddał w tym roku 1 procent swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Tak wynika z podsumowania przez urzędy skarbowe akcji "PIT".
  Dzięki temu, na konta fundacji, stowarzyszeń, związków i klubów sportowych trafiło od mieszkańców stolicy Dolnego Śląska ponad 4,5 miliona złotych. To rekord. Przed rokiem pieniędzmi z podatku dzielił się zaledwie jeden na dziesięciu wrocławian.
  - Duży wpływ na sukces tej akcji miała nowa, uproszczona procedura przekazywania pieniędzy - podsumowuje Iwo-na Sługocka z Izby Skarbowej we Wrocławiu.
  Prawdziwym wzorem do naśladowania na Dolnym Śląsku są podatnicy podlegający Urzędowi Skarbowemu Wrocław-Fabryczna. Przekazali na rzecz organizacji pożytku publicznego rekordową sumę około 2,5 mln zł. Swoją część podatku oddało tam aż 40 proc. osób.
  W innych miastach regionu podatnicy byli nieco mniej hojni od wrocławian. Jednym procentem podatku ze społecznikami podzielił się co czwarty Dolnoślązak.
  Dzięki darowanym w ten sposób pieniądzom żyje się lepiej choćby podopiecznym domów dziecka.
  - Rok temu dostaliśmy około 5 tysięcy złotych. Dołożyliśmy to do zakupu nowego domu dla dzieci. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na jego remont - zapowiada Dorota Kamińska z towarzystwa "Nasz Dom" z Wrocławia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama