Wrocław: Czy opóźni się remont mostu Pęgowskiego?

  Wrocław: Czy opóźni się remont mostu Pęgowskiego?

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Czy opóźni się remont mostu Pęgowskiego?

  ©fot. google street view

  Czy remont mostu Pęgowskiego we Wrocławiu opóźni się? Oferty na wykonanie podpór pod mostem tymczasowym okazały się zbyt drogie dla Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
  Wrocław: Czy opóźni się remont mostu Pęgowskiego?

  ©fot. google street view

  Przypomnijmy: most Pęgowski nad Widawą, który jest częścią ul. Pęgowskiej i drogi wylotowej z Wrocławia na Oborniki Śląskie, ma zostać całkowicie wyburzony w pierwszej połowie 2014 r. Razem z nim do wyburzenia idą mosty nad Widawą: Widawski (czyli część ul. Sułowskiej i drogi na Poznań), Krzywoustego (w ciągu ul. Krzywoustego i "starej" drogi na Warszawę) oraz Strachociński (na drodze do Jelcza-Laskowic, łączący ul.
  Strachocińską i Swojczycką). Zamiast nich staną zupełnie nowe przeprawy. Prace zleca Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, który przebudowywać będzie koryto Widawy. Na czas remontu obok wyburzanych mostów staną tymczasowe przeprawy.

  Problem właśnie w tymczasowym mostem Pęgowskim. Postawi go RZGW, ale podpory pod most ma zbudować wrocławski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Tyle tylko, że nie wiadomo, czy miasta będzie stać na podpory. Ogłoszono przetarg na ich budowę, ale najtańsza oferta opiewała na 893 tys. zł. Ale ZDiUM na ten cel chce przeznaczyć tylko 395 tys. zł. Jeśli podpory nie powstaną, opóźni się również budowa mostu tymczasowego i remont właściwej przeprawy. - Nie ma takiego ryzyka – uspokaja Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. – Po prostu obniżymy wymagania przetargowe i rozpiszemy przetarg jeszcze raz. Zamierzamy rozstrzygnąć go w ciągu dwóch miesięcy. Podpory i sam most tymczasowy na pewno będzie gotowy na czas, czyli przed wyburzeniem mostu Pęgowskiego.

  Remont mostów to część wielkiej przebudowy koryta Widawy. Dzięki niemu Wrocław będzie lepiej chronione przed falą powodziową. Przy okazji kierowcy zyskają szersze drogi i nową nawierzchnię na mostach.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No, ja nie kumam

  R2r (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Most tymczasowy, duperszmity, przecież tą kładkę powinni zbudować w tydzień bez zatrzymywania ruchu.
  Nie, budowa zajmie tyle czasu,ile postawienie mostu Rędzińskiego...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  l

  l (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  dla Dutkiewicza ostatnio wszystko jest za drogie, za to piłkarze są jak za darmo!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo