"Mistrz i Małgorzata" w Teatrze Muzycznym Capitol już w...

  "Mistrz i Małgorzata" w Teatrze Muzycznym Capitol już w sobotę

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W sobotę otwarcie po przebudowie i modernizacji. Na inaugurację koncerty, premiera sztuki, wystawy.
  W roli Iwana Bezdomnego zobaczymy Mariusza Kiljana (na pierwszym planie)

  W roli Iwana Bezdomnego zobaczymy Mariusza Kiljana (na pierwszym planie) ©Paweł Relikowski

  Nie tylko wieczorna premiera „Mistrza i Małgorzaty” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, ale też koncerty od samego południa, wernisaże wystaw fotografii, malarstwa i rzeźb ceramicznych wypełnią sobotę – dzień wielkiego otwarcia Teatru Muzycznego Capitol po dwuletniej przebudowie.

  Już od godz. 11 czynne będzie capitolowe Podwórko, czyli zadaszona przestrzeń w budynku. W południe wystąpi tam zespół Mikromusic, o godz. 13 zostanie otwarty punkt bookcrossingu (miejsce na książki, które każdy będzie mógł pożyczyć i przekazać dalej), o godz. 14 z koncertem wystąpi Sambor Dudziński – aktor i multiinstrumentalista, o godz. 15 raper L.U.C. Na Podwórku będzie można oglądać wystawy: wielkoformatowe, abstrakcyjne malarstwo Antoniego Bachury, rzeźby ceramiczne Niki Sobolewskiej-Loy inspirowane powieścią „Mistrz i Małgorzata”, zdjęcia Łukasza Gawrońskiego „Aktorzy na budowie” i „Portrety aktorów Capitolu” Szymona Szcześniaka. Na wszystkie tw wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

  – Chcemy, żeby ten dzień był świętem dla wszystkich wrocławian, nie tylko tych, którzy przyj-dą na wieczorną premierę „Mistrza i Małgorzaty” – mówi Konrad Imiela, dyrektor Capitolu.

  A wieczorem, na inaugurację Dużej Sceny Capitolu – premiera „Mistrza i Małgorzaty”, musicalu według powieści Michaiła Bułhakowa, z muzyką Piotra Dziubka, w adaptacji i reżyse-rii Wojciecha Kościelniaka. – „Mistrz i Małgorzata” ma ogromną warstwę filmową, wręcz scen cyrkowo-kome-diowo-małomiasteczkowych. Czy to scena w Variete, czy w Gribojedowie, bal u Szatana – wszystkie są pomyślane głęboko, mądrze, ale też bardzo efektownie – mówi Wojciech Kościelniak, który, adaptując powieść na język musicalu w teatrze, nie mógł w spektaklu zawrzeć wszystkich powieściowych wątków. Teksty piosenek napisał Rafał Dziwisz z Teatru im. Słowackiego w Krakowie, który wystąpi także w roli Mistrza. Małgorzatę kreować będą nazmianę: Justyna Antoniak i Magdalena Wojnarowska, Wolanda – Tomasz Wysocki z Teatru im. Słowackiego. Iwana Bezdomnego zagra Mariusz Kiljan z Teatru Polskiego we Wrocławiu, Behemota Mikołaj Woubishet, Piłata Konrad Imiela, Jeszuę Cezary Studniak. W spektaklu wystąpi cały zespół Capitolu, oprócz Elżbiety Romanowskiej. – Ela pracuje teraz w serialu „2XL”, ale wró-ci do nas – zapewnia Konrad Imiela.

  Na premierę nie ma już biletów. Następny spektakl „Mistrza i Małgorzaty” zostanie zagrany w niedzielę, 29 września, o godz. 17, potem można go zobaczyć 4 października o godz. 19 i i 6 października o godz. 17. Bilety kosztują: na spektakle w czwartki od 18 do 50 zł, na przedstawienia piątkowe, sobotnie i niedzielne od 25 do 60 zł.

  Aktorzy, tancerze, muzycy, wokaliści, performerzy, plastycy będą mogli prezentować sztukę na Podwórku, przed niedzielnymi spektaklami – chętni mogą kontaktować się z Capitolem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   M i M

   Wrocław-i-anka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Powieść jest dziwaczna, kilka razy zaczynałam i nie doczytałam do końca..... Ciekawa jestem jaki to będzie "musical"???

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama