Co McBaton i Szeryf Grzanka robili we wrocławskim szpitalu?

Co McBaton i Szeryf Grzanka robili we wrocławskim szpitalu?

Marta Wróbel

Gazeta Wrocławska

Gazeta Wrocławska

Wrocławski Teatr Lalek ze spektaklem w pawilonie pediatrycznym szpitala. „McBaton i Szeryf Grzanka”, czyli kto ma zepsute zęby na Dzikim Zachodzie.
Sztuka w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu

Sztuka w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu ©Paweł Relikowski

Kto by pomyślał, że kością niezgody między sprawiedliwym Szeryfem Grzanką a groźnym gangiem McBatona będą słodycze? Takie rzeczy mogą zdarzyć się tylko na scenie. W poniedziałek spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek „MacBaton i Szeryf Grzanka” zobaczyły po raz pierwszy chore dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

– Mamy nadzieję, że to początek naszej współpracy z teatrem. W marcu chcielibyśmy na terenie szpitala postawić przystanek Bajkobusu, dzięki temu mali pacjenci będą mogli oglądać spektakle na mobilnej teatralnej scenie – powiedziała Urszula Małecka, rzeczniczka placówki.


Kilkudziesięciu małych widzów bardzo żywiołowo reagowało na potyczki między Grzanką a McBatonem i jego gangiem, którzy część korytarza pawilonu pediatrycznego zamienili w realia wyjęte z prerii: nie zabrakło kaktusów i znanych z westernów strojów.

W przedstawieniu autorstwa Mariusza Urbanka aktorzy Magdalena Morawiak i Jacek Radomski animowali lalki – bohaterów „McBatona i Szeryfa Grzanki” (spektakl miał premierę dwa lata temu we WTL). Członkami gangu były... niezdrowe przekąski, m.in. Czekoladowa Jane. Szeryf bohatersko walczył ze złymi nawykami żywieniowymi gangu, który chciał sprawić, żeby mieszkańcy miasteczka mieli próchnicę i bolące brzuchy. Problem zdrowego żywienia udało się aktorom przedstawić w humorystyczny i angażujący dzieci do zabawy sposób, bez zbędnego moralizowania.
Spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek jest częścią kampanii promującej zdrowie żywienie wśród dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
super

xxx (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Super inicjatywa !

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo