Bankowiec roku

  Ryszard Żabiński

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Łukasz Chojnacki, prezes zarządu Euro Banku we Wrocławiu, został Bankowym Menedżerem Roku 2007.
  Finansista zwyciężył w corocznym plebiscycie ogłoszonym przez "Gazetę Bankową".
  - Byłem naprawdę zaskoczony, kiedy dowiedziałem się, że znalazłem się w gronie nominowanych do tej nagrody - powiedział nam Łukasz Chojnacki. - Odbierając wyróżnienie, przypomniałem postać nieżyjącego już Mariusza Łukasiewicza, twórcy Euro Banku. Podziękowałem też całemu zespołowi. Dzięki niemu bank jest tak dynamiczny i widoczny na rynku.
  - To jest znaczące wyróżnienie - tłumaczy Alina Stahl, dyrektor biura Public Relations i Komunikacji w Euro Banku. - W końcu menedżera roku wybiera samo środowisko finansowe, wybitni przedstawiciele tej branży.

  Nagroda została przyznana za kontynuację dzieła twórcy Euro Banku, Mariusza Łukasiewicza, i za imponujące efekty działalności banku.
  Kontrkandydatami Łukasza Chojnackiego byli wybitni zasłużeni finansiści, m.in. Rafał Juszczak, prezes największego polskiego banku, PKO BP.
  Euro Bank powstał zaledwie pięć lat temu, a już jest w pierwszej dziesiątce banków w Polsce. Zatrudnia ponad 2800 osób i ma 400 oddziałów. Jego podstawowym produktem jest szybki kredyt gotówkowy, który można otrzymać w kwadrans, podczas jednej wizyty w placówce.

  Euro Bank założył nieżyjący już Mariusz Łukasiewicz - legendarna postać polskiego biznesu. Był on też twórcą Lukasa i Lukas Banku. Na początku roku 2002 sprzedał swoje akcje w LUKAS SA francuskiemu bankowi Crédit Agricole.
  Finansiści uznali, że obecny prezes Euro Banku dobrze realizuje plany Mariusza Łukasiewicza.
  Łukasz Chojnacki ma 32 lata i jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Jego błyskawiczna kariera rozpoczęła się w 1997 roku od stanowiska samodzielnego księgowego. Potem był m.in. współwłaścicielem kancelarii rachunkowej, konsultantem w Artur Andersen. W 2002 roku zaangażował się w projekt Łukasiewicza. Głównym udziałowcem Euro Banku jest francuska grupa Société Générale.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama