Likwidacja wałbrzyskiego PKS-u kończy się chaosem

  Likwidacja wałbrzyskiego PKS-u kończy się chaosem

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W Wałbrzychu czekanie na PKS jest jak loteria. Autobus może przyjechać lub nie pojawić się wcale.
  Z końcem lutego przestały kursować autobusy wałbrzyskiego PKS. Przed dwoma laty firma została postawiona w stan upadłości. O problemach przewoźnika i zawieszeniu kursów wiedzieli jednak tylko pasażerowie regularnie korzystający z usług wałbrzyskiego PKS. Dla pozostałych wizyta na dworcu kończy się niepotrzebną stratą czasu i zdenerwowaniem.

  - Miałem umówione spotkanie w Kłodzku i zamierzałem tam dojechać autobusem, który kursuje po godzinie 16 - mówi Jarosław Michalak z Wałbrzycha. - Mimo że ten kurs widnieje w rozkładzie, to autobus nie przyjechał. Zostałem na lodzie, a ze mną grupa kilkunastu pasażerów.

  Oburzeni sytuacją ludzie twierdzą, i nie ma w tym przesady, że cała sprawa przypomina scenariusz komedii reżyserowanych przez Stanisława Bareję. Jeszcze kilka dni temu w punkcie informacyjnym dworca siedział dyspozytor, który jak mantrę powtarzał, że wałbrzyski PKS został zlikwidowany. Nie potrafił jednak odpowiedzieć na pytania pasażerów, czy interesujące ich połączenie będzie realizowane, bo świadczy je inny przewoźnik.

  Teraz na dworcu nie ma nawet dyspozytora. Drzwi poczekalni zostały splątane solidnym łańcuchem i zamknięte na kłódkę. Na tablicach informacyjnych panuje chaos. Godziny niektórych kursów są zamalowane lub zaklejone, obok są dopisane markerem inne.
  - Patrzymy na rozkłady jazdy i nie wiemy, czy odjedziemy stąd do Wrocławia - mówią Dorota i Tomek, studenci z Wrocławia. - Dlatego rezygnujemy z autobusu i jedziemy na dworzec PKP.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama