Zachowania polityczne w XXI wieku - konferencja naukowa

  Zachowania polityczne w XXI wieku - konferencja naukowa

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Polska

  Zachowania polityczne w XXI wieku - konferencja naukowa

  ©Małgorzata Genca

  W piątek Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego organizuje I ogólnopolską konferencję naukową o zachowaniach politycznych XXI wieku. Nacisk położony będzie na kryzysy społeczno-polityczne. Jak to wpływa na nasze zachowania wyborcze? Próby wyjaśnienia podejmą znakomici prelegenci, m.in. dr Marzena Cichosz oraz dr hab. Dariusz Skrzypiński.
  Zachowania polityczne w XXI wieku - konferencja naukowa

  ©Małgorzata Genca

  Przewodnim tematem corocznego cyklu konferencji będą zachowania polityczne postrzegane jako wszelkie formy uczestniczenia w sprawowaniu władzy lub w walce o władzę, obejmujące zarówno udział w organizacjach formalnych oraz ruchach masowych.

  Zachowania polityczne to także publiczne manifestowanie swoich poglądów w celu oddziaływania na opinię publiczną lub na kierownicze grupy polityczne. Wśród wyróżnionych obszarów naukowych wchodzących w zakres zainteresowań naukowych konferencji można wyróżnić między innymi:
  • postawy polityczne jako trwały stosunek jednostki lub grupy do polityki, systemu politycznego, partii politycznych, elit, przywódców;
  • czynniki wpływające na kształtowanie zachowań i postaw politycznych; • zachowania w okresie kampanii wyborczych w XXI w.;
  • zachowania wyborcze elektoratu.

  Tegoroczna edycja konferencji skoncentruje się na wpływie kryzysów społeczno – politycznych, traktowanych jako determinanty zachowań wyborczych od 2001 r. Kwestiami poruszanymi w ramach niniejszego wydarzenia będzie wpływ na zachowania wyborcze w obrębie poszczególnych reżimów politycznych m.in. rewolucji (Arabska Wiosna), terroryzmu, kryzysu ekonomicznego, afer politycznych, migracji oraz ewentualnych zagrożeń demokracji. Tematyka konferencji pozostaje otwarta w zakresie zachowań politycznych we wszystkich systemach politycznych. Wydarzenie ma na celu zaprezentowanie wyników własnych badań przez badaczy z całej Polski. Ponadto konferencja ukierunkowana jest na wymianę poglądów, doświadczeń oraz dyskusje w zakresie badań dotyczących obszarów związanych z zachowaniami politycznymi, a także tematyki przedstawianych referatów.

  Formuła konferencji sprowadzać się będzie do 15 -minutowych wystąpień uczestników. Końcowym etapem każdego panelu będzie dyskusja nad zawartością merytoryczną, metodologiczną i formalną.

  Konferencja odbędzie się 4 marca 2016 r. w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Koszarowej 3.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama