Joanna Kulig: - Miło zobaczyć swoje nazwisko obok Penelope...

  Joanna Kulig: - Miło zobaczyć swoje nazwisko obok Penelope Cruz i Moniki Bellucci

  Danuta Nowicka

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Wystarczy usłyszeć jej głos, by poprawił nam się humor. Wystarczy ją zobaczyć, żeby polubić. Choć Joanna Kulig jest wziętą aktorką, woda sodowa nie uderzyła jej do głowy. I pewno nigdy to nie nastąpi.
  Joanna Kulig: - Chodzi o to, by grać, rozwijać się, stwarzać sobie szanse. Co jakiś czas rozsyłać zdjęcia po Europie. Raz nie wystarczy.

  Joanna Kulig: - Chodzi o to, by grać, rozwijać się, stwarzać sobie szanse. Co jakiś czas rozsyłać zdjęcia po Europie. Raz nie wystarczy. ©Fot. Andrzej Banaś [O]

  Jest pani osobą żywiołową, szczerą, a kiedy się słyszy, że kocha pani ludzi, trudno temu nie wierzyć. Czy nie ma obawy, że wykonując zawód aktora, ucząc się innych ról, poniekąd oddali się pani od siebie?

  Zachowanie równowagi pomiędzy tym, jakim jestem człowiekiem, jakie są cechy mojej osobowości, a jaką postać tworzę, wcale nie jest łatwe. Trzeba wynajdywać sposoby, by łapać oddech i wracać do własnego świata.

  Jak pani to robi?

  Pomaga mi liczna rodzina i mąż. Kiedy wracam do domu, mniej więcej wiem, o co chodzi. A gdybym nawet nie wiedziała, szybko mnie doprowadzą do pionu.

  Z którą postacią najtrudniej było się rozstać?

  Może to zabrzmi paradoksalnie, ale myślę, że wciąż najtrudniej mi zrzucić osobowość Igi Małeckiej z „O mnie się nie martw”. Choćby dlatego, że praca w serialu trwa długo, już dwa lata. Ciągle przebywam w wirtualnym świecie: jestem na planie, kończymy jedną transzę - teraz będzie czwarta - półtora miesiąca przerwy i wracam do roli na trzy i pół miesiąca. Można powiedzieć, że dłużej jestem Igą niż Joanną.

  Przekonywający argument, choć nie do końca. Ta postać wydaje się najbardziej zbliżona do pani samej.

  To prawda, mamy wiele cech wspólnych i pewno dlatego zostałam obsadzona w tej roli. Ale i sporo się różnimy: moja bohaterka jest matką dwójki dzieci - ja dzieci nie mam i zupełnie inaczej kieruję swoim życiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama