Ważne
  Zmiana czasu na zimowy 2017 [KIEDY ZMIANA CZASU]

  Zmiana czasu na zimowy 2017 [KIEDY ZMIANA CZASU]

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zmiana czasu na zimowy w niedzielę, 29 października 2017

  Zmiana czasu na zimowy w niedzielę, 29 października 2017 ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

  Zmiana czasu na zimowy - sprawdź kiedy w tym roku przestawiamy zegarki. Będziemy cofali czas o godzinę. To oznacza, że będziemy spali o godzinę dłużej. Czy to już ostatnia zmiana czasu? Nie jest to wykluczone. Część posłów chce bowiem, by Polska zrezygnowała ze zmiany czasu.
  Zmiana czasu na zimowy w niedzielę, 29 października 2017

  Zmiana czasu na zimowy w niedzielę, 29 października 2017 ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

  Zmiana czasu w niedzielę, 29 października 2017  W 2017 roku zegarki z czasu letniego na zimowy przestawiamy w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października. Wskazówki przesuniemy wtedy z godziny 3 na 2. Do czasu letniego wrócimy w nocy z soboty 24 marca na niedzielę 25 marca 2018 roku.

  Jako pierwsi zmianę czasu z zimowego na letni wprowadzili już podczas I wojny światowej Niemcy.
  Na podobny krok ponad pół wieku później w 1977 r. zdecydował się rząd PRL. Czy jeszcze w tym roku Polska zrezygnuje z październikowego i marcowego przesuwania wskazówek w zegarach? Chcieliby tego posłowie PSL.
  Choć naturalnym czasem astronomicznym w Polsce jest czas zimowy, posłowie PSL chcieliby, abyśmy na stałe działali według czasu letniego. W Polsce obowiązywałby więc ten sam czas co m.in. na Ukrainie. Miałoby to jednak pozytywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne Polaków

  Zmiana czasu szkodliwa dla zdrowia?

  Zmiana czasu może się okazać kłopotliwa dla osób z dolegliwościami sercowymi.
  - Z powodu zmiany czasu następuje zaburzenie w wydzielaniu hormonów. Dla ludzi zdrowych nie ma to większego znaczenia, jednak u osób np. z wysokim ciśnieniem, chorobą niedokrwienną serca czy u pacjentów po zawałach może to skutkować złym samopoczuciem i nasileniem się dolegliwości związanych właśnie z układem sercowo-naczyniowym. Taki stan trwa zazwyczaj kilka dni - wyjaśnia kardiolog Krzysztof Ściborski i dodaje: - Nie ma na to naukowych badań, ale według mnie lepsza dla nas jest zmiana czasu na letni. Z jednego prostego powodu - mamy dłuższy dzień i więcej okazji, by przebywać na słońcu.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Standardowy czas geograficzny

   zuza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Czas najwyższy zlikwidować wymysł, którym jest czas letni i pozostanie przy standardowym czasie geograficznym. I niech PSL nie wymyśla dostosowywania do innych krajów albo niech wrócą do...rozwiń całość

   Czas najwyższy zlikwidować wymysł, którym jest czas letni i pozostanie przy standardowym czasie geograficznym. I niech PSL nie wymyśla dostosowywania do innych krajów albo niech wrócą do podręczników geografiizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zmiana czasu - anachronizm

   zwykłyRP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 3

   Kiedy w końcu ktoś pójdzie po rozum do głowy i skończy z tą idiotyczna tradycją, która niczemu juz nie służy. Dawno temu zmiana czasu dawała odszczędności z powodu krótszego czasu włączania...rozwiń całość

   Kiedy w końcu ktoś pójdzie po rozum do głowy i skończy z tą idiotyczna tradycją, która niczemu juz nie służy. Dawno temu zmiana czasu dawała odszczędności z powodu krótszego czasu włączania oświetlenia w zakładach pracy, ale to już przeszłość przy dzisiejszych technologiach i systemach pracy.
   Za to negatywnych skutków jest aż nadto - począwszy od komunikacyjnych, telekomunikacyjnych ( co wiąże się również z kosztami ) a na zdrowotnych kończąc ( destabilizacja zegara biologicznego ludzi, a nawet zagrożenie dla osób cierpiących na przewlekłe choroby ukiładu krążenia ).
   Skoro ktoś zgłosił taki projekt - zgadzam sie w 100 % na pozostawienie czasu letniego.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A niedawno pisaliście, że zmiany czasu nie będzie.

   Nieustraszony łowca oszustów (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 7

   Kiedy kłamaliście? Wtedy czy teraz?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   projekt likwidacji zmiany czasu oficjalnie złożyła opozycja

   myślacy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   i marne są szanse jego przeprocedowania tak by w razie uchwalenia nawet, jeszcze zadziałał w tym roku

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo