Zaczynają się obchody 36. rocznicy powstania „Solidarności”

  Zaczynają się obchody 36. rocznicy powstania „Solidarności”

  Marcin Kaźmierczak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Koncerty, wystawy, piknik, a wszystko w klimacie lat 80. Tak będą wyglądały tegoroczne obchody rocznicowe powstania NSZZ „Solidarność”. Zainauguruje je pokaz fontanny na pergoli (już dziś o godz. 21.30). Obchody potrwają do końca sierpnia
  Większość wydarzeń zaplanowano przy Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej, a więc miejscu, w którym zrodziła się wrocławska „Solidarność”.

  W piątek, o godz. 19 odbędzie się tam koncert „Spragnieni Lata”, podczas którego m.in. Natalia Przybysz i Tymon Tymański śpiewać będą piosenki popularnych Beatlesów.

  Na niedzielę zaplanowano oficjalne uroczystości upamiętniające uczestników wydarzeń sierpniowych.
  Po nich, od godz. 14 piknik przy Centrum Historii Zajezdnia i koncerty z cyklu „Muzyczna lekcja historii”, podczas których grane będą m.in. piosenki Jacka Kaczmarskiego oraz największe przeboje polskiego rocka lat 80.

  W poniedziałek o godz. 18 w klubie „Salonik Trzech Muz” przy ul. Zawalnej odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Ludzie Solidarności” autorstwa Jerzego Wolniaka, natomiast w środę, 31 sierpnia o godz. 18 w Klubie Muzyki i Literatury przy placu Kościuszki odbędzie się otwarta dyskusja na temat „Godność równa się Solidarność”.

  W ramach obchodów na placu przy Centrum Historii Zajezdnia zaplanowano też festiwal Wrock for Freedom. W sobotę o godz. 16.30 wystąpią TSA, Lady Pank i The Klenczon Experience, a w poniedziałek o godz. 17 zagrają zespoły Illusion i Sabaton.

  Obchody rocznicowe zakończy 26. Bieg Solidarności, który tradycyjnie odbędzie się w drugą sobotę września (10 września). Zapisy potrwają do 6 września.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ha, ha, ha, ha!!!!!!!!!

   sdf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ha, ha, ha!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama