Zabytkowy pociąg, prowadzony będzie przez parowóz TKh05353 stacjonujący na co dzień we wrocławskiej parowozowni, a odrestaurowany kilka lat temu przez Klub Sympatyków Kolei. Do dyspozycji pasażerów będą także historyczne wagony, jakich nie spotkamy już na naszych torach.
Bilety normalne będą kosztowały 29 zł, ulgowe dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia 18,27 zł. Studenci zapłacą 14,21 zł. Dzieci do lat 4 będą mogły przejechać się bezpłatnie.
Parowóz zrobi cztery kursy po Wrocławiu. Każdy z nich będzie miał inną nazwę, ale wszystkie związane będą z krasnalami - Apsik, Gapcio, Hałabała i Mędrek. Pierwotnie pociągi miały jeździć na trasie Wrocław Główny - Wrocław Nadodrze, ale jak informują organizatorzy, z powodu remontu peronu na Nadodrzu trasa została zmieniona do Kuźnik.
Rozkład jazdy:
Apsik:
Odjazd z Dworca Głównego – 10:00
Przyjazd do Kuźnik – 10:20
Odjazd z Kuźnik – 10:45
Przyjazd na Dworzec Główny – 11:10
Gapcio:
Odjazd z Dworca Głównego – 12:00
Przyjazd do Kuźnik – 12:20
Odjazd z Kuźnik – 12:45
Przyjazd na Dworzec Główny – 13:10
Hałabała:
Odjazd z Dworca Głównego – 14:00
Przyjazd do Kuźnik – 14:20
Odjazd z Kuźnik – 14:45
Przyjazd na Dworzec Główny – 15:10
Mędrek:
Odjazd z Dworca Głównego – 16:20
Przyjazd do Kuźnik – 16:40
Odjazd z Kuźnik – 17:05
Przyjazd na Dworzec Główny – 17:30
ZOBACZ TAKŻE: ZAGADKI I TAJEMNICE DOLNEGO ŚLĄSKA
VIDEO //get.x-link.pl/498abba6-dc28-6fe5-3435-807965a7ff41,f67b752d-4ed4-426a-5cf5-4b08b5390d6c,embed.html
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?