Ważne
  Wieczór brazylijski w Teatrze Capitol

  Wieczór brazylijski w Teatrze Capitol

  MW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wieczór brazylijski w Teatrze Capitol

  ©mat. organizatora

  Brazylijski gitarzysta Amilcar Batista Cruz wystąpi w Teatrze Capitol we Wrocławiu w piątek, 15 września o godz. 19.00. Jego styl i technika gry są niepowtarzalne. Jak mawiają profesjonaliści jest wirtuozem gitary klasycznej. Wraz ze swoim zespołem pod patronatem medialnym Ambasady Brazylijskiej podczas wieczoru chce zaprosić widzów w świat muzyki brazylijskiej i tańca - w rytmy bossa novy i samby, ale także brazylijskiej ballady. Bilety kosztują 40-50 zł, ale gazetawroclawska.pl ma dla Państwa aż 8 podwójnych zaproszeń na to wydarzenie!
  Wieczór brazylijski w Teatrze Capitol

  ©mat. organizatora

  Na scenie oprócz zespołu towarzyszyć Amilcarowi będą tancerze z formacji Samba Art.
  Pierwszy wieczór odbył się w Filharmonii Opolskiej, kolejny 9 września w Teatrze Buffo w Warszawie, a 15 września we Wrocławiu w teatrze Capitol.

  Amilcar Batista Cruz
  Gitarzysta, kompozytor i piosenkarz. Urodził się w Brazylii, w Rio de Janeiro. Wzrastał w rodzinie muzycznej, od małego dziecka kochał muzykę i tak w wieku 8 lat rozpoczął naukę gry na gitarze. Choć mama zachęcała go do nauki gry na fortepianie, ponieważ sama była wykładowcą w Konserwatorium Muzycznym w RIO w klasie fortepianu, to on jednak pokochał gitarę a gitara jego.
  W wieku 24 lat ukończył studia w Brazylii o kierunku Traditional Style of Bossanova. Przez 10 lat zamieszkiwał w Lizbonie, gdzie koncertował w klubach jazzowych i jednocześnie studiował muzykę FADO . Przez rok koncertował w Porto i na Algarve. Następnie w Andaluzji studiował muzykę FLAMENCO a w Cordobie, uczęszczał na prywatne kursy, by wciąż doskonalić swoje umiejętności.
  Obecnie osiadł na Maderze, gdzie dostarcza mnóstwo niesamowitych muzycznych wrażeń, koncertując w takich miejscach jak Hotel Savoy, Melia Hotel, Jazz Club, Casino Madeira, The Ritz Cafe i Armazem do Sal.  Urzeka swoją techniką, biegłością gry, muzykalnością i wrażliwością. Technika jego gry jest niezwykła, ponieważ stanowi połączenie brazilian style, jazz style i flamenco. Wszystko to sprawia, że jego styl jest urzekający i oryginalny. Talent, skromność i ciepło emanujące z jego serca, wszystko to razem daje efekt niepowtarzalny. Słuchający jego gry choćby raz nigdy nie zapomni tych wrażeń.

  WYGRAJ PODWÓJNE ZAPROSZENIE
  Chcesz być na tym koncercie? Wystarczy, że napiszesz do nas, dlaczego właśnie Ty powinieneś/powinnaś tam być! Wyślij SMS na nr 72355 (2,46 zł z VAT) o treści: konkurs.cruz.TwojaOdpowiedź.imię i nazwisko. O wygranej powiadomimy w piątek do godz. 12.00.

  www.amilcarbatistacruz.com

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama