Ważne
  "Variety" o Wrocławiu: wschodzące centrum filmu i sztuki

  "Variety" o Wrocławiu: wschodzące centrum filmu i sztuki

  PB

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jeden z najważniejszych tygodników rozrywkowych na świecie chwali Wrocław. Zdaniem dziennikarza powstałego w 1905 roku "Variety", stolica Dolnego Śląska staje się centrum filmowym Europy.
  "Jeszcze 5 lat temu Wrocław nie posiadał szybkiej kolei, ani solidnych usług lotniczych. Obecnie razem z San Sebastian dzieli tytuł Europejskiej Stolicy Kultury" - czytamy w artykule opublikowanym dziś na stronie variety.com.

  Autor tekstu podkreśla, że to tutaj Steven Spielberg kręcił nagradzany i nominowany do Oscarów film "Most szpiegów". Zdaniem Variety, to nie byłoby możliwe bez festiwalu "Nowe Horyzonty", który od 2006 roku odbywa się co roku w stolicy Dolnego Śląska.
  Od tego momentu we Wrocławiu wyprodukowano nawet 500 produkcji. Variety przypomina również, że to we Wrocławiu można uczestniczyć w American Film Festival prezentującym niszowe amerykańskie produkcje z dala od Hollywood i popcornu.

  "To nie byłoby możliwe bez rozwoju gospodarczego. Takie korporacje jak HP, BNY Mellon czy Amazon otworzyły tu siedziby zatrudniając tysiące potencjalnych widzów wrocławskich wydarzeń" - czytamy.

  Cały artykuł "Variety" można znaleźć TUTAJ.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo