TVP Info publikuje nowe taśmy z Sowy. Nagrania rozmowy Jacka...

  TVP Info publikuje nowe taśmy z Sowy. Nagrania rozmowy Jacka Krawca z Radosławem Sikorskim [WIDEO]

  Martyna Chmielewska (AIP), Maciej Badowski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Źródło:

  Telewizja TVP Info w niedzielę ujawniła kolejne nagrania z podsłuchów w restauracji “Sowa i przyjaciele”, które zostały zarejestrowane w lutym 2014 roku. Chodzi o rozmowę ówczesnego szefa MSZ Radosława Sikorskiego z pełniącym funkcję prezesa Orlenu Jackiem Krawcem. Nagrania ujawnione przez telewizję dotyczą przede wszystkim bieżących wydarzeń politycznych oraz pozycji poszczególnych działaczy Platformy Obywatelskiej. Jednak rozmowa nie ujawnia żadnych przełomowych informacji.
  - Moim zdaniem to klasyczny temat zastępczy - mówi w rozmowie z AIP Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15. - Odgrzewanie afery sprzed kilku lat jest ewidentnym zagraniem na przykucie uwagi opinii publicznej, ale nie spodziewałbym się żadnych skutków ujawnienia tych taśm. Bo przecież nie są to pierwsze taśmy, nie jest to pierwsza afera. Wszyscy wiemy, jakie były rządy Platformy Obywatelskiej i PSL-u, jaka patologia panowała w państwie.
  A PiS, zamiast zacząć wyciągać konsekwencje wobec ludzi, którzy wtedy uczestniczyli w tamtym systemie, to skupia się na pokazywaniu, jak bardzo zepsute mieliśmy wtedy państwo. I nic z tym nie robi - dodaje poseł Rzymkowski.

  ZOBACZ TEŻ | AFERA PODSŁUCHOWA: NOWE TAŚMY, A NA NICH KSIĄDZ KAZIMIERZ SOWA, JERZY MAZGAJ I PAWEŁ GRAŚ [NAGRANIA]


  Rozmówcy zastanawiają się, nad szansami PO na dalsze utrzymanie władzy. Rozmowy dotyczą także konfliktu pomiędzy szefem PO Grzegorzem Schetyną, a Donaldem Tuskiem.

  "Halicki to jest mój sąsiad. To jest ku*** debil, no"

  Źródło:  - Grzegorz Schetyna na premiera się nie nadaje, bo ma knajacki styl lwowskiego żulika i nie ma poglądów - tłumaczy Sikorski.- Grzesiu, boczkiem, boczkiem, a jak przychodzi co do czego, to tchórzy.(…) Na miejscu Grzesia bym zagrał, że kandyduję. Grzesiu by dostał - moim zdaniem - do 40 procent, 35, 40 i to by mu dało immunitet na bycie ofiarą czystki, bo wtedy, wiesz, rywalowi nie wypada... i czekasz, aż się Donald wypierd***. Jak przegra wybory, no to wtedy wbijasz nóż w plecy, nie? - mówi.

  Zdaniem Sikorskiego, Schetyna nie jest odpowiednim kandydatem na stanowisko premiera Polski. - Ma knajacki styl lwowskiego żulika. Sikorski „nie potrafi sobie przypomnieć czegokolwiek, co kiedykolwiek” ówczesny szef komisji spraw zagranicznych powiedział. Z kolei Krawiec zauważa, że nie wiadomo, jakie Schetyna ma poglądy na jakikolwiek temat. - Jest raczej typem „szefa kancelarii” - twierdzi.

  - Zero kreatywności. Każdy z nas powinien sobie zdawać sprawę do czego nadaje, a do czego się nie nadaje. Idealny numer dwa. (…) Taki knajacki styl trochę. To jest za mało na premiera. On nie czaruje ludzi. Donald ma ten czar, ma ten teflon, ma ten koci zmysł, ma te antenki czułe społecznie. Grzegorz niczego z tego nie ma - mówi Sikorski.

  "Musiał być mocno zmotywowany, żeby tego zegarka nie wpisać"

  Źródło:  Krawiec twierdzi, że Schetyna nie potrafi przemawiać do ludzi, ale za to bardzo wierzy w swoje możliwości. - Ale niestety w pewnym momencie uwierzył w siebie, a „jak się uwierzy, ciężko jest sobie dać wytłumaczyć - tłumaczy. - Nie miał kto wytłumaczyć… To też jest kwestia jakości ludzi, których masz koło ciebie. Halicki (...), ten Grupiński… Grupiński jest niegłupi, ale Halicki no to jest mój sąsiad, mieszka wieś obok. To jest, ku**a, debil no – tak o pośle PO Andrzeju Halickim mówi Jacek Krawiec.

  CZYTAJ TEŻ | KIM JEST JACEK KRAWIEC, BYŁY SZEF PKN ORLEN [SYLWETKA]


  Zdaniem Sikorskiego objęcie przez Schetynę stanowiska szefa sejmowej komisji tak naprawdę było spowodowane tylko tym, że ma osobne biuro w osobnym budynku. - Bycie następcą Geremka (chodzi o pełnienie funkcji szefa sejmowej komisji ds. zagranicznych) właśnie daje ci szansę pokazania: a właśnie, że nie. Ja potrafię skomentować expose, ja potrafię się spotkać z moimi odpowiednikami z innych krajów, ja mam swoje zdanie, którego ambasadora akceptuję, którego nie - mówi szef MSZ w rządzie Donalda Tuska.

  "Giertych wymyślił formułę, jak uniknąć wpisania tego zegarka"

  Źródło:  O restauracji “Sowa i Przyjaciele” stało się głośno w związku ze sprawą nielegalnego nagrywania, które trwało od lipca 2013 r. aż do czerwca 2014 r. osób ze świata polityki, biznesu i funkcjonariuszy publicznych. Pojawiały się nazwiska m.in. ówczesnych szefów: MSW - Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ - Radosława Sikorskiego, resortu infrastruktury - Elżbiety Bieńkowskiej czy prezesa NBP Marka Belki. Łącznie na taśmach utrwalono rozmowy ponad stu osób.

  We wrześniu 2015 r. do sądu trafił akt oskarżenia ws. trzech osób: biznesmena Marka F. dwóch kelnerów Konrada L. i Łukasza N. oraz współpracownika F. Krzysztofa R. Marek F. został skazany nieprawomocnie na 2,5 roku więzienia bez zawieszenia, Konrad L. i Krzysztof R. na 10 miesięcy w zawieszeniu i grzywny. Łukasz N. zeznał, że to Marek F. za pieniądze zlecał nagrywanie rozmów.

  "Twoja forsa, moje wpływy polityczne i odjazd"

  Źródło:

  Czytaj także

   Komentarze (49)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Aktualizacja

   Dominika (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Taśmy z nagrań aktualnej władzy były by dużo gorsze.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żul nad żule.

   Ekspert 007 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Według Radosława S. Pan Schetyna , to żulik. To, kim jest Radosław Sikorski? Czy to Pan Schetyna szlaja się po knajpach, gdzie chlejąc wódę za publiczne pieniądze, w chamski, wulgarny sposób...rozwiń całość

   Według Radosława S. Pan Schetyna , to żulik. To, kim jest Radosław Sikorski? Czy to Pan Schetyna szlaja się po knajpach, gdzie chlejąc wódę za publiczne pieniądze, w chamski, wulgarny sposób komentuje i obnaża kulisy polityki partii? Obraża partyjnych kolegów, oraz partyjny elektorat, robiąc tym sposobem laskę Jarosławowi. Nikt tak jak on nie zrobił tak wspaniałego loda pisiakom. Powinni być mu za to wdzięczni. Dzięki takiemu żulowi-głupkowi rządzić będą długo. Zapewnił im orgazm na kilka kadencji. Taki zdolny. Pan Schetyna, robi co może, aby pozbierać do kupy to co zostało po premierze Ewie, gdzie każdy chooj robił na swój strój. Radosław S. jest klasycznym przykładem, syfu jaki zastał obejmując przywództwo.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Peło

   adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   sprzedawczyki kapitał polski posprzedawali gdzie mogli kasę zgarnęli nie mamy nic... jeszcze czelność macie wypowiadać się na temat sytuacji w Polsce. . . . nóż się w kieszeni otwiera !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO wreszcie ogłosiła program?

   Marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   PO ponoc wreszcie ogłosiła program: osmiorniczki, zegareczek, skóra, komora i fura no i stolica Polski w Berlinie?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I takie Żule Pełowskie z Ryżym na czela rządili 40 mln krajem

   Roland (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 3

   ZDELEGALIZOWAĆ PO i powiązane agenturalne przestępcze organizacje działające na szkodę Państwa Polskiego!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najbardziej mnie śmieszy,

   Zuzinka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 2

   gdy to chamskie towarzystwo dzś oburza się, że nie wypada posługiwać się taśmami,
   bo podsłuchiwanie jest nieeleganckie i wciąż mają nadzieję, że prokuratura będzie ścigać właścicieli taśm, a nie...rozwiń całość

   gdy to chamskie towarzystwo dzś oburza się, że nie wypada posługiwać się taśmami,
   bo podsłuchiwanie jest nieeleganckie i wciąż mają nadzieję, że prokuratura będzie ścigać właścicieli taśm, a nie ich za rozwalanie państwa, jak "było dotąd".zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Taki Wspaniały RADEK ;)

   Idzie Grześ przez WSI kilka... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 5

   ...ponieśli i wilka.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PRL bis to nie Polska!

   podatnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

   Niewdzięczny ten Jacek Krawiec, Grzesiu dał robotę a ten takie knajackie teksty? i do tego jest bratem Małgorzaty Bochenek, pracującej do lipca 2010 w Kancelarii śp. Lecha Kaczyńskiego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sikorski lubi żreć za nasze.

   Olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 3

   Teraz urwało mu się, to pluje na PiS.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Walczmy

   Anonymous (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 1

   Link do petycji w sprawie delegalizacji wszystkich fundacji Sorosa w Polsce
   http2//petitiongo1org/pl/petition/zdelegalizowac-w-polsce-dzialalnosc-wszystkich-fun
   Zamiast 1 wstaw kropke Zamiast 2...rozwiń całość

   Link do petycji w sprawie delegalizacji wszystkich fundacji Sorosa w Polsce
   http2//petitiongo1org/pl/petition/zdelegalizowac-w-polsce-dzialalnosc-wszystkich-fun
   Zamiast 1 wstaw kropke Zamiast 2 wstaw dwukropek
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama