Szlachetna Paczka znów rusza z pomocą

  Szlachetna Paczka znów rusza z pomocą

  Piotr Telichowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Andrzej Zgiet

  Jak co roku dokładnie w trzecią sobotę listopada projekt Szlachetna Paczka znowu ruszy na pomoc ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Jak taka pomoc wygląda i ilu rodzinom z Wrocławia pomogą wolontariusze Szlachetnej Paczki?
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Andrzej Zgiet

  Paczki dla potrzebujących rodzin są przygotowywane są przez darczyńców w oparciu o listy najbardziej potrzebnych rzeczy sporządzane przez wolontariuszy przy współpracy z rodzinami czekającymi na pomoc. Najczęściej znajdują się w nich produkty spożywcze, czyszczące, meble czy ubrania. W ubiegłym roku każda paczka warta była średnio 2583 złote. Rzadziej “paczki” przyjmują formę usług - przeprowadzonego za darmo remontu zniszczonej łazienki czy odnowienia pokrytych grzybem ścian.

  - Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany. - mówi Aleksandra Szewczyk, koordynator rejonowy projektu Szlachetna Paczka.

  W zeszłym roku Szlechetna Paczka pomogła 1359 rodzinom na Dolnym Śląsku. Dwa lata temu było to 989 rodzin. Teraz planują dotrzeć z pomocą do 2660 rodzin. To prawie dwa razy więcej niż poprzednio.

  W jaki sposób można przygotować paczkę dla potrzebującej rodziny? Wystarczy 19 listopada wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i kliknąć w przycisk oznaczony jako “Wybieram rodzinę”, a dalej wystarczy postępować zgodnie z informacjami na ekranie.

  Wrocławscy wolontariusze Szlachetnej Paczki zapraszają również na marsz, który odbędzie się w sobotę 19 listopada o godzinie 12. Marsz zacznie się na placu przy Renomie pod pomnikiem Bolesława Chrobrego, a zakończy się na Placu Solnym.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   edek

   edek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   czy w tym roku też będzie beka z tej akcji i rodziny typu?

   jestem matką (lat 67) samotnie wychowującą 4 dzieci, 42 lata Mareczek, bezrobotny, 39 lata Kazimierz (alkoholik) bezrobotny, 35 lat...rozwiń całość

   czy w tym roku też będzie beka z tej akcji i rodziny typu?

   jestem matką (lat 67) samotnie wychowującą 4 dzieci, 42 lata Mareczek, bezrobotny, 39 lata Kazimierz (alkoholik) bezrobotny, 35 lat Janina (wychowuje 3 swoich dzieci, bez ojca) oraz najmłodszy 34 lata Bogdan również bezrobotny. Niestety nie należy mi się już 500+ na każde dziecko. Moja emerytura wynosi 800zł, nie stać mnie na leki i jedzenie dla dzieci.

   albo lepsze które pamiętam

   jesteśmy młodym małżeństwem Bogdan (32lata), Grażyna (30lat) po śmierci mojej teściowej, nie mamy środków do życia. Utrzymywaliśmy się w trójkę z renty w małym 2 pokojowym mieszkanku w centrum Bielska.

   przepraszam jeszcze jedno małżeństwo było:) w sumie konkubinat

   jesteśmy młodą parą Paweł (32lata) oraz Ania(17lat) - wychowujemy małego Kacperka (2 latka), nie stać nas na wychowanie dziecka, bardzo prosimy życzliwą osobę o smarfon Iphone 5c dla Ani, nowego laptopa dla Pawła (minimum intel Core i5) oraz kilka pieluszek dla małego KAcpra.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szlachetna Paczka to obłudna akcja marketingowa, która ma twarz katolickiego księdza

   #mordercy, pedofile, złodzieje, oszuści (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   http://natemat.pl/146663,balcerowicz-w-sutannie-jacek-stryczek-ksiadz-ktory-kocha-bogatych-a-odmawia-zebrakom

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama